fbpx

Výjezd na západ kavalírům nevyšel, tři body zůstaly v Plzni

VUT Cavaliers Brno nastoupili ve středu 9. října k třetímu venkovnímu zápasu v řadě. Jejich soupeřem byli tentokrát Akademici Plzeň. Ti už v úvodu utkání odskočili brněnským na čtyřgólový rozdíl, a i když se kavalírům dvakrát povedlo snížit, domácí si zápas pohlídali a po výhře 6:2 si připsali do tabulky ULLH další tři body.

Začátek zápasu byl na obou stranách rozpačitý. Ani jednomu týmu se nedařil přechod do útočného pásma, snahy o kombinace často končily ještě před modrou čarou. První úspěchy zaznamenali domácí. V 5. minutě otevřel skóre Tomáš Kučera, vzápětí zvýšil na 2:0 Dominik Beer. Nepříznivý stav zápasu se Brňané snažili dotáhnout. Každou z šancí, které si během zbytku třetiny vytvořili, ale domácí gólman bez větších problémů pokryl.

Hned v úvodu druhé části se za domácí trefili Štěpán Hanzlík a Jaroslav Hřebík a kavalíři tak od 26. minuty čelili čtyřgólovému manku. Stáhnout plzeňský náskok se jim ve 31. minutě podařilo při přesilové hře. Dominik Cívka vystřelil puk od modré, domácí gólman sice jeho záměr vystihl, puk ale nešťastně vyrazil přímo na hokejku Jiřího Svatušky. A ten kotouč bez problémů uklidil za jeho záda. Gól hosty viditelně navnadil, v dalších úpravách skóre jim ale ve zbytku třetiny bránila především častá vyloučení. „Hodně faulů bylo zbytečných, hlavně ty útočné. Do příštích zápasů se musíme soustředit na důraz v osobních soubojích, ale všechno v rámci fair play,“ komentoval to útočník Filip Vilímek, který si v zápase odpykal 4 trestné minuty.

I do posledního dějství naskočili úspěšněji Akademici, ve 42. minutě zvýšil náskok na 5:1 svým druhým gólem Tomáš Kučera. V následujících minutách viděli diváci mnoho vyloučení na obou stranách, během přesilových her se ale skóre utkání neměnilo. O další trefu se postarali až v 52. minutě hosté. Krásnou spolupráci předvedli na ledě Ondřej Dlouhý a Oskar Hubáček, kteří se společně probojovali až před plzeňského gólmana. „Dlouhán trefil z bekhendové kličky břevno, já už jsem se tam jenom otočil a dorazil to do brány,“ komentoval střelec branky Hubáček. Poslední trefu v zápase zařídil v 56. minutě domácí Martin Straka. Vítězství 6:2 tak slavili Akademici Plzeň.

Sestavy:

Domácí: Frček – Soukup, Prachař (C), Sklenička, Koco, Beer (A), Starý, Šimůnek, Váchal – Rejzek, Švec, Hřebík, Šiška, Markov, Hanzlík, Straka, Roubal, Šibra, Salajka, Kučera (A), Faschingbauer

Hosté: Bartošek – Buchal, Dobšák, Karpíšek, Cívka (A), Groma, Antal (C), Pejchal, Malý F. – Kmoníček, Vilímek, Přibyl, Hubáček, Válek, Chvátal, Malý J., Dlouhý (A), Malíř, Svatuška, Štěrba