fbpx

Brno se zbarvilo do červena. Hokejové derby vyhráli VUT Cavaliers

Už dlouho před prvním brněnským duelem avizovali hráči Masarykovy univerzity jistotu úspěšného vstupu do sezony a jasnou tříbodovou výhru. Hostující Kavalíři jim ale včera ukázali, že chválit dne před večerem se nevyplácí. Nejen že s favorizovaným týmem svedli rovný boj, ale dokonce jej v napjaté koncovce překonali a pyšní se tak brněnským pohárem i titulem vládců města.

Do brněnského derby nastoupil tým Masarykovy univerzity v roli jasného favorita. První třetina tento předpoklad potvrdila. U obou týmů bylo sice znát, že hrají teprve první zápas sezony, medvědi se ale po letní pauze na ledě zorientovali o něco rychleji než hostující Kavalíři. První gól se jim podařilo vsítit v 9. minutě, kdy se s asistencí Petra Bustina a Jana Sedláka trefil Pavel Tomaník. Tentýž hráč navíc několik vteřin před koncem třetiny skóroval ještě jednou a dostal tak domácí do vedení 2:0.

V druhé třetině byl výkon hostů o poznání odhodlanější. Bitvu o Brno možná hlavně díky neskutečné podpoře fanoušků nevzdali. Sváděli s Masarykovou univerzitou vyrovnaný souboj a jejich úsilí se nakonec dočkalo úspěchu. Při přesilové hře dopravil puk do domácí brány Ondřej Dlouhý a vytvořil tak pro hosty naději na obrat.

Do poslední třetiny naskočili Kavalíři viditelně motivováni ukázat, že se s nimi pro tuto sezonu musí počítat. Hráči Masarykovy univerzity se sice snažili svůj náskok navýšit, díky dobrým obranným zákrokům ze strany hostů a hlavně dechberoucímu výkonu brankáře Marka Huzlíka, se jim to nepodařilo. Naopak houževnatý výkon Kavalírů přinesl pět minut před koncem zápasu vyrovnání, když puk před domácí bránu nahodil Jan Malíř a za záda gólmana jej dopravil Matouš Stupka. “Hezký gól to nebyl, spíš bych řekl, že ten puk do brány dotlačili silou vůle fanoušci,” komentoval situaci střelec druhé kavalírské branky. Domácí se v řádné hrací době na odpověď nezmohli a zápas tak pokračoval prodloužením.

Během pětiminutovky hry 3 na 3 se do šancí dostávaly oba týmy. Nikomu se ale nepovedlo skórovat a derby se tak přehouplo do samostatných nájezdů. Ve vypjaté atmosféře předvedli oba gólmani skvělé výkony, úspěch slavil jen jediný útočník. Tím byl Kavalír Filip Dvořák, který při druhém nájezdu hostů díky šikovné kličce překonal domácího Davida Holuba a zajistil tak Kavalírům senzační výhru. “Uviděl jsem, kde má volno, zvolil jsem rychlou kličku do backhandu a vyšlo mi to,” popsal rozhodující nájezd Dvořák.

Vítězi derby a vládci Brna se tak po dlouhých šesti letech stali VUT Cavaliers Brno.