fbpx

Brno – I když na ledě to Kavalíři až k titulu nedotáhli, na akademické půdě jich sklidili hned několik. Tři písmenka si před jméno může od června psát generální manažer klubu Cavaliers Brno Daniel Jochman za absolvování magisterského studijního programu Managment sportu na Masarykově univerzitě. Kapitán Kavalírů Libor Dobšák úspěšně ukončil magisterské studium Fyzioterapie a od září ho tak fanoušci mohou vídat nejen na ledě, ale i v brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny. Útočník Michal Gombarčík získal titul bakaláře za obor Managment a řízení lidských zdrojů. Ve studiu na soukromé vysoké škole Newton College bude pokračovat i v příštím roce.

Upozornění: Všechny rozhovory vznikaly pod přímým fyzickým a psychickým nátlakem novinářů, kteří jsou cvičení, aby z lidí udělali blbce. Blame the journalist, not the hockey player…

 

Myslíš si, že teď, když máš titul, dokážeš na pozápasové otázky odpovídat lépe než „Tak určitě!“?

Lajbi: Ani omylem. To, že mám vysokou školu nemění nic na tom, že jsem pořád stejná hokejová guma a ve vyjadřování mi to určitě nijak nepomůže.

Gomba: Ja of course. I am very happy today and good propert.

Jochec: Héj!

Na Instagram by ses nejradši vyfotil se svým titulem, Babišem nebo Jágrem a proč?

Lajbi: Vyfotil bych se s Jágrem a půjčil mu svůj titul.                      

Gomba: Určitě s Jágrem. Nikdo se neumí v kasině bavit líp jak on. Taky však nesmíme zapomenout na jeho další superschopnost, kterou disponuje, a to lízání mis(s)ek.

Jochec: S Babišem, protože žádný Slovák ještě neměl na koncertě víc lidí.

 

Kdybys měl svoje studium přirovnat k hokejovému zápasu, jak bys ho popsal?

Lajbi: Začátek utkání byl hodně těžký, měl jsem dost ztuhlé nohy. Jak jsem se ale srovnal s tempem hry, tak už to šlo. Dotáhl jsem zápas do vítězného konce. Byl to boj, ale mám to!

Gomba: Rozcvičku jsem klasicky nestihl. To přineslo nedůvěru ze strany vedení. Vysvětlil jsem, že gepardi se taky nerozcvičují, což moc nepomohlo. Spoluhráči mi však pomohli, jak se jen dalo a dotáhli jsme to do úspěšného konce.

Jochec: Tempo zápasu mi nesedělo, proto jsem nějaké střídání vynechal, ale díky mým spoluhráčům jsem mohl pokračovat. Obrovská podpora na tribuně hlavně ze strany mých rodičů a přítelkyně mi pomohla najít ztracenou motivaci. Náročné utkání sice směřovalo do prodloužení, v posledních sekundách jsme ale jako tým zabrali, a tak jsem se mohl těšit ze zisku titulu.

Necháš si na dres vyšít titul? Pokud ano, proč?

Lajbi: Ano. Až totiž někoho sundám na ledě, tak vzhledem k tomu, že jsem hotový fyzioterapeut, tak ho pak budu moct rychle zrehabilitovat. Kdybych ho trefil moc.

Gomba: Samozřejmě, že ano. Když jsme ho nevyhráli, tak alespoň nějaká kompenzace, abych se necítil ošizený.

Jochec: Bez debaty. Hlavně na ten, který půjde pod strop nové haly!

 

Na co bys při hokeji využil svůj diplom?

Lajbi: Tak na utření něčeho jsou ty desky moc tvrdý, ale jako podložka poslouží dobře.

Gomba: Ideálně by posloužil jako podnos na šampaňské, aby konkurence věděla, že jsem výš.

Jochec: V mém případě to bylo spíš naopak. Hokej jsem využil pro získání magisterského titulu, jelikož jsem se ve všech seminárních pracích, a dokonce i v diplomce věnoval našemu klubu Cavaliers.

Klára Stráská