fbpx

Hráči by to měli vzít na poctivější bázi, něco hokeji obětovat, nabádá nový hlavní trenér Kavalírů Martin Hrstka

By 21/05/2019 Aktuality, Rozhovory

Proč jste se rozhodl trénovat Kavalíry?

Vyplynulo to ze situace. Dřív jsem hrával profesionálně, potom trénoval například děti od přípravky až po dorost v Kometě a chlapy v Rosicích nebo v EHC Oberdrauburg v Rakousku. Letos v únoru mi syn řekl, že Kavalíři shánějí nového trenéra, tak jsem řekl, že pomůžu. Myslím si, že je to pro dobrou věc.

Aplikujete na hráče přístup spíše skrze pozitivní nebo negativní motivaci?

Kombinuji oba dva styly. Bez zařvání to někdy nejde, ale Kavalíři jsou dospělí chlapi, takže přistupovat k nim jako ke klukům z dorostu nejde. Hráč se potom naštve a řekne, že už nepřijde. Od toho tu nejsme. Každý by měl vědět, že Cavaliers nepatří do zájmových kroužků. Hra by měla nějak vypadat, abychom takové výsledky jako letos už neopakovali a nebyli jen pro ostudu.

Jaký přístup je podle vás vhodný pro Kavalíry?

Chválit hráče zatím není moc za co. Samozřejmě se však najdou výjimky. U Cavaliers chceme eliminovat přístup typu, že kluk zavolá těsně před zápasem, že nepřijde. Chtělo by to vzít na poctivější bázi, něco hokeji obětovat.

Myslíte si, že jim s přístupem dokážete pomoci?

Věřím, že ano. Univerzitní liga je dobrovolná, hráče nemůžete motivovat penězi. Chci však klukům vysvětlit situaci. Říct jim, proč hrají za Kavalíry a že když už chodí a tráví tím čas, tak aby ten hokej nějak vypadal. Ne aby si ze všeho dělali jen srandu. Někteří hráči byli dobří, ale svým přístupem mužstvo spíš rozvraceli, než aby ho stmelovali.

Plánujete změny v kádru?

Máme v úmyslu vytvořit kolektiv, kde budou kluci brát hokej poctivě a chodit pravidelně, aby klub do budoucna nějak vypadal. V jednání je například zakomponování hráčů z juniorek.

Co můžou junioři klubu nabídnout?

Snaží se chodit a trénovat. Na dospělé hráče sice jak fyzicky, tak mentálně nemají a musejí se vypiplat, ale správný přístup jim nechybí. Věřím, že na mé jméno někteří kluci z juniorky přijdou. Může se však stát, že mateřský klub nebude chtít pouštět hráče hrát za Kavalíry. V juniorce sice moc hrát nebude, ale ke Cavaliers ho nepustí.

Jak by se měli Kavalíři prezentovat na ledě?

V letošní sezóně byli kluci dobře připraveni fyzicky, ale chyběl jim hokejový um. Na tom chci stavět a předat Kavalírům své zkušenosti. Když člověk hrál hokej skoro celý život, tak zná věci, co pomohou. Taktiku, přesilovky a podobně.