fbpx

Vlastní kabina, kostka i tribuna pro 400 lidí. Kavalíři nalezli nový domov na stadionu v Kuřimi

By 29/03/2019 Aktuality, Info

Hokejisté univerzitního klubu Cavaliers Brno našli svůj domov na novém zimním stadionu v Kuřimi na Brněnsku. Od příští sezóny se hráči i fanoušci mohou těšit na moderní a čisté prostředí, které doposud při jejich domácích zápasech Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) nebylo vždy pravidlem. Zbrusu nový stadion, který bude slavnostně otevřen v polovině září, láká diváky nejen na nové tribuny se sedačkami pro přibližně 400 lidí a ochoz, ale i multimediální kostku, díky níž si fanoušci při vybraných utkáních zopakují nejlepší momenty zápasu. Kromě zlepšeného technického zázemí se diváci mohou těšit i na hokejový obchod a občerstvení v bufetu nebo restauraci v prostorách nové haly.

Do Kuřimi se lidé dopraví přímými spoji vlaky z brněnského dolního nádraží a autobusy odjíždějícími z Králova pole. Dojezdová vzdálenost se pohybuje mezi 10 až 27 minutami v závislosti na způsobu dopravy a v rozmezí 4 až 9 minut mezi jednotlivými spoji. Autobusová zastávka je v docházkové vzdálenosti od stadionu. Řidiči mohou využít velké parkoviště před halou. Zlepšení podmínek se však netýká pouze nadšenců hokeje, ale i samotného týmu. Kromě zázemí v podobě vlastní kabiny se díky novému stadionu zlepší hráčům také časy tréninků a zápasů.

Více o novém stadionu a jeho přínosu pro hráče i diváky se dočtete v rozhovoru s manažerem klubu Cavaliers Brno Danielem Jochmanem.

Proč jste se rozhodli přesunout Cavaliers Brno z Brna do Kuřimi?
Reagujeme tak na problémy spojené s pronájmem ledových ploch v Brně, které řešíme už dvě sezóny. Chceme projekt univerzitního sportu posouvat a naší prioritou je zlepšit komfort hráčů. Dva roky si chlapci nosili hokejové tašky po Brně a já se těším, že už toto období skončí.

Co může nový stadion hráčům a divákům nabídnout?
Stadion nabízí důstojné prostředí pro diváky i hráče, které čeká stěhování do nového prostředí, kde budou mít k dispozici i vlastní šatnu.  Co se týká realizačního týmu, tak ten bude mít lepší podmínky pro fungování. Redakce bude mít k dispozici záběry z každého zápasu z několika kamer umístěných na stadionu. Diváci se potom pomocí multifunkční kostky podívají třeba na sestřihy akcí.

Čím se kuřimská hala liší od brněnských stadionů, na kterých se doposud hrála utkání EUHL?
Lišit se bude především tím, že tam budou působit Cavaliers. (smích) Samozřejmě se však jedná o novou halu, která poskytne úplně jiný rozměr univerzitního sportu. V okolí haly je vybudovaná kompletní sportovní infrastruktura, například plavecký bazén, atletická dráha nebo tělocvična. Kapacita stadionu je přibližně 400 míst na sezení a věřím, že se nám je postupně podaří zaplnit do posledního místa.

Jaká další pozitiva bude mít přesunutí týmu na nový stadion?
Věříme, že nám to pomůže při profesionalizaci podmínek klubu. Doteď jsme byli spíše cestovatelé po brněnských zimácích než hokejisté.  V současné době se ale naskytla šance to změnit, a proto jsme rádi, že se developer a zástupci města Kuřim rozhodli vybudovat nový a krásný zimní stadion.

Jak podle vás nové zázemí ovlivní příští sezónu?
Myslím si, že klub to ovlivní hodně. Hráči budou mít konečně komfortní podmínky pro tréninky, které využijí na to, aby svými výkony zaujali nejen studenty, ale i lidi z Kuřimi. Zaujmout nové diváky, přinést kvalitní hokej a bavit fanoušky je pro nás výzva.

Plánujete ještě nějaké další změny?
Změn nás čeká hodně, ale nerad bych předbíhal. Netajíme se však tím, že bychom chtěli navázat nové spolupráce, ať už půjde o další brněnské univerzity nebo nové partnery klubu. Od nové sezóny by měl do týmu přibýt i nový fyzioterapeut, který se bude starat o hráče. Jednou ze změn je i doplnění trenérského postu zkušeným Martinem Hrstkou, kterého vám představíme v nejbližší době.