fbpx

V Uničově Kavalíři dotahovali, tři body si však nakonec připsali Shields

By 11/03/2019 Aktuality

Poslední utkání základní části odehráli brněnští Kavalíři v neděli na ledě v Uničově. Přestože do zápasu vstoupili velmi aktivně, domácí University Shields Olomouc jim hned v úvodu utkání dokázali vstřelit dva góly. Dosavadní skóre se postupně navyšovalo na obou stranách a Kavalíři tak museli celý zápas dotahovat. I přes nespočet šancí se jim však Shields nakonec porazit nepodařilo a do Brna tak odjížděli bez bodu.

University Shields Olomouc – Cavaliers Brno 8:4 (3:1, 2:1, 3:2)
Góly a asistence: 
2. Hajšman (Müller), 3. Skopal (Vaňo), 15. Vaňo (Lainka), 23. Pernický, 28. Horváth (Hajšman, Matuška), 45. Matuška (Müller), 48. Humplík (Kerda, Horváth), 60. Kerda (Siegel) – 19. Polzer (Pospíšil, Dobšák), 31. Kazlepka (Pospíšil, Svatuška), 47. Kazlepka, 51. Jarolím (Dvořák, Dobiáš)
Rozhodčí: Novotný – Pippal, Paclík
Vyloučení: 7 – 8
University Shields Olomouc: Ovčaři (Molnár) – Síkora, Křesala, Pernický, Horváth (A), Svozílek – Lainka, Skopal (A), Vaňo, Hajšman (C), Matuška, Müller, Siegel, Kerda, Humplík
Cavaliers Brno: Bartošek (Antonín) – Dobiáš, Mahdal – Polzer (A), Jochman, Pospíšil, Dobšák (C), Svatuška, Kačer, Dvořák, Kazlepka, Jarolím

Do utkání proti Olomouci naskočili Kavalíři o poznání aktivněji než do předešlého zápasu. Hned po úvodním buly se k puku dostal útočník hostí Filip Dvořák, který kotouč obratně povodil přes půlku kluziště a z bezprostřední blízkosti vystřelil. Jeho pokus se však domácímu gólmanovi podařilo vyrazit. Na agresivní začátek utkání zareagovali Olomoučtí už po dvou minutách první brankou. Dominik Hajsman utekl hostující obraně a před brněnskou svatyní vykouzlil kličku, načež kotouč poslal do odkryté brány přímo za Bartoškova záda – 1:0. Obránce Bohdan Dobiáš se na překvapivý gól pokusil odpovědět střelou od modré, úspěch ale slavil následný protiútok soupeře. Po přihrávce zpoza brány zvýšil na 2:0 Pavel Skopal. V sedmé minutě se do šance dostal za hostující tým Daniel Polzer. Jeho sražená střela se odrazila před bránu, kde kotouč zpracoval David Jarolím. I jeho dorážku ale gólman vyrazil. Další příležitost hostujícího týmu zaznamenal Libor Dobšák, který dvakrát vypálil od modré. První pokus si však olomoucký brankář pohlídal betonem a druhý vyrážečkou. Kavalíři i nadále tlačili na Shields. Drželi je v obranném pásmu a bránu zasypávali mnohými střelami. Z otočky vypálil František Kazlepka, o odražený puk před bránou zabojoval Bohdan Dobiáš, následně od modré vystřelil Libor Dobšák a dorážel Filip Dvořák. Olomoucká síť ale zůstala nedotčena. Nedáš, dostaneš. V patnácté minutě se Olomoučtí dostali do přečíslení dva na jednoho a Jakub Dušan Vano skóroval do odkryté brány – 3:0. Tříbrankový náskok se Olomouci dařilo držet téměř až do konce první třetiny. Radost domácímu týmu se však zkazit až v 19. minutě Danielu Polzerovi, který po přihrávce od Pavla Pospíšila poslal puk z rohu přesnou střelou přímo za záda olomouckého gólmana a snížil na 3:1.

Do druhé třetiny vstoupili Kavalíři odhodlaní zvrátit stav zápasu ve svůj prospěch. Dále tlačili na domácí tým a pokoušeli se propašovat kotouč do sítě. Jejich snaha se jim však bohužel nevyplatila. Po olomouckém faulu se při hře bez gólmana puk nešťastně odrazil, skončil v síti a zvýšil tak domácí náskok na 4:1. Ve 27. minutě si šel na trestnou lavici sednout za podražení Filip Dvořák a Olomoučtí tak dostali šanci v podobě přesilové hry. Zatlačili na Kavalíry a kombinovali v útočném pásmu, což se po minutě vyplatilo. Lukáš Horváth vypálil z vrcholku kruhů, kotouč se odrazil od tyčky a opět se štěstím skončil v brněnské síti – 5:1. Ani čtyřbrankovým mankem a následným oslabením po faulu Daniela Jochmana se však Kavalíři nenechali odradit. I přes početní nevýhodu se jim podařilo držet soupeře téměř minutu v jejich obranném pásmu. Hned co se Kavalíři ocitli opět v plném počtu, zatlačili na Olomoucké o to víc. František Kazlepka se uvolnil před bránou, na jeho střelu sraženou mimo navázal David Jarolím. Při jeho střele však pouze zazvonilo břevno olomoucké svatyně. Hned pár vteřin na to se ale k puku dostal opět František Kazlepka, obkroužil bránu a po odrazu od gólmana dopravil kotouč do sítě a snížil skóre na 5:2. Do konce třetiny Kavalíři ještě zaznamenali několik slibných šancí z hokejek Davida Jarolíma, Daniela Polzera a Filipa Dvořáka. Čísla na tabuli se už ale neměnila.

Poslední třetina začala přesilovou hrou hostujícího týmu. O úpravu skóre se ve 43. minutě opět pokoušel Daniel Polzer. Úspěch však ani tentokrát neslavil, jeho střela zasáhla břevno. Zaváhání Kavalírů využili v následující minutě Olomoučtí. Po přihrávce zpoza brány zvyšoval na 6:2 Jan Matuška. Kavalíři se na opačné straně ledu pokusili o podobnou akci, David Jarolím ale zasáhl pouze gólmana. Přiblížit se ve skóre Shields se Kavalírům překvapivě povedlo při oslabení. Po tom, co se puku zmocnil Kamil Káčer a zabojoval před olomouckou bránou, uklidil kotouč do sítě najíždějící František Kazlepka – 6:3. Hned vzápětí ale přesilovku využili i domácí. Z úhlu vypálil Václav Humplík – 7:3. V 51. minutě upravili skóre opět Cavaliers. Po krásné přihrávce od Filipa Dvořáka, se z bezprostřední blízkosti brány trefil David Jarolím – 7:4. V následujících minutách hosté dále tlačili, štěstí zkusili například Daniel Polzer nahozením, Jiří Svatuška rychlým výpadem nebo Libor Dobšák samostatnou akcí. Olomoucký gólman však svůj tým podržel nad vodou a kotouč ani při jednom z pokusů za svá záda nepustil. Rozhozené obrany ještě v závěru utkání využili domácí a po samostatné akci Dušana Kerdy stanovili konečné skóre na 8:4.