fbpx

První ze série domácích zápasů Kavalírům nevyšel, body brali trenčínští Gladiátoři

By 02/02/2019 Únor 15th, 2019 Nezařazené

Kavalíři odehráli v sobotu dopoledne první domácí zápas letošního roku. Jejich soupeři byli Gladiátoři z Trenčína, kteří před zápasem okupovali 5. místo tabulky EUHL. Roli favoritů v Brně potvrdili, už od první minuty měli navrch, a i když Kavalíři dotahovali, jejich snahy nakonec stačily pouze na výsledek 3:9 a body tak putovaly na Slovensko.

Skóre zápasu otevřel už v prvních sekundách hry Nikolas Jánoš a poslal tak Gladiators Trenčín do vedení. I v následujících minutách vytvářeli Gladiátoři tlak na domácí tým. Při šanci Dominika Madového však pouze zazvonila tyč, střely od Petera Kudleje a Richarda Hulmana zase skončily na Bartoškových betonech. Nedáš, dostaneš. V páté minutě se k puku dostal obránce Cavaliers Brno Tomáš Kučera. Ostře vystřelil od modré čáry a skvěle postavený Daniel Polzer nedal svou tečí hostujícímu gólmanovi šanci a vyrovnal na 1:1. Příležitost obrátit dosavadní skóre zápasu ve svůj prospěch se Kavalírům naskytla hned vzápětí, když díky faulu Nicolase Jánoše dostali výhodu přesilové hry. Nabízené šance zkusili využít Jiří Svatuška, Filip Dvořák a Martin Antal. Ani jejich skvělá kombinace však ke gólu nevedla. Po dorovnání počtu hráčů na ledě přešli Gladiátoři opět do útoku, skvěle chytající Jakub Bartošek ale podržel svůj tým nad vodou a kotouč za svá záda nepustil. V deváté minutě zaznamenali slibné šance Jiří Svatuška a Daniel Polzer. Gól se jim ale vsítit nepodařilo. Čísla na tabuli dokázali v polovině první třetiny změnit až Gladiátoři. Zmatku před brankou domácích využil Miroslav Habšuda a navýšil na 1:2. Ve 13. minutě se do šance dostal další útočník Gladiators Tomáš Staňo. I ten úspěšně zakončil. Až do zaznění gongu oznamujícího konec první periody se už čísla na tabuli nezměnila a Kavalíři tak odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 1:3.

Druhá třetina se Kavalírům nepovedla tak, jak by si představovali. Gladiátoři měli od začátku navrch a střelecky byli mnohem aktivnější než brněnský celek. Domácí si sice ve 25. minutě došli pro přesilovku, ani jeden z pokusů Dominika Cívky, Daniela Polzera a Libora Dobšáka ale za záda slovenského gólmana Branislava Dušáka nezapadl. V polovině zápasu byl na pět minut vyloučen domácí Dominik Cívka a započal tak dlouhou sérii kavalírských oslabení. Navíc si vysloužil i osobní trest a do konce zápasu už se na led nepodíval. Jan Malíř navíc faulem na protihráče v šanci zařídil Gladiátorům samostatný nájezd. K puku se postavil Jozef Huňa, výborně chytající Bartošek si ale jeho nájezd pohlídal a skóre se neměnilo. V následných minutách ale nezbylo Kavalírům nic než vehementně bránit nápor Gladiátorů v početní výhodě. To se jim dlouho dařilo, obrana nepouštěla hosty do mnoha šancí, a když už se zadařilo, Bartošek střely někdy až neuvěřitelnými zákroky vychytal. Bohužel nápor neustával a na samém konci třetiny se Gladiátorům podařilo unavené domácí překonat a před odchodem do šaten tak ještě navýšil náskok na 1:4 Jozef Huňa.

Poslední periodu otevřeli Kavalíři nejlépe jak mohli. Po přihrávce od Bohdana Dobiáše zasadil puk do branky Jakub Stromko, snížil na 2:4 a oplatil tak Gladiátorům nešťastný konec druhé třetiny. Ve 46. minutě vystřelil od modré Tomáš Kučera. Odražený kotouč se do brány pokusil ještě protlačit Filip Dvořák, i tato šance Kavalírů však bohužel zůstala nevyužitá, stejně jako následný pokus Daniela Polzera. Hned minutu na to se čísla na tabuli opět změnila, ovšem ve prospěch hostujícího týmu. Po nepřesné přihrávce od Martina Antala se k puku dostal Lukáš Berák. Trenčínský útočník svižně přejel celé kluziště a přesnou střelou mezi Bartoškovy betony navýšil náskok Gladiators na 2:5. Po třech minutách přidal šestý gól Matúš Trenčan, který po nahození z útočného pásma skvěle zpracoval puk a střelou z levého kruhu se nemýlil. Snížit skóre se ještě podařilo po asistenci Jana Malíře Františku Rodovi, který střílel z brankové čáry. Bohužel se však jednalo o poslední úspěšný pokus Brněnských. Až do konce poslední třetiny už udávali tempo pouze Gladiators, kteří si na brněnském ledě otevřeli střelnici. V 53. minutě zavěsil puk do sítě Tomáš Staňo, dvě minuty na to ho následoval Jozef Huňa a osud Kavalírů zpečetil po pár vteřinách Frank John Osvald. S konečným skóre 3:9 tak Gladiátoři obrali Kavalíry na domácí půdě o tři body.