fbpx

Kavalíři měli po podzimním zápase pražskému celku co vracet. V první třetině sice hráči UK Praha dominovali se čtyřmi vstřelenými brankami, Kavalíři si ale nenechali zápas hned zkraje utéct a rozdíl snížili na dva góly. Ve druhé třetině navíc převzali otěže zápasu a dotáhli skóre před poslední třetinou na rozdíl jediného gólu. Ve vyrovnané koncovce se ale více zadařilo Pražanům a ti si tak za vítězství 3:5 odvezli z Brna tři body.

Do první třetiny vstoupili aktivněji hráči Karlovy univerzity. I přes jejich úsilí však prvních pár minut nebyly k vidění žádné šance. Tlak se hostujícímu týmu poprvé vyplatil až ve 4. minutě, kdy zblízka vystřelil do odkryté brány Martin Matějček a otevřel tak skóre zápasu. Následně přešli do útoku i Kavalíři. Danielu Polzerovi se podařilo dostat do brankové příležitosti, tu ale neproměnil a čísla na tabuli se neměnila. Po faulu jednoho z pražských hráčů se Brněnským naskytla šance první přesilové hry. Té se pokusil využít například domácí Dominik Cívka, který pálil od modré, jeho střela však pouze prosvištěla kolem brány. V páté minutě se počty hráčů na ledě opět vyrovnaly, když si šel za vysokou hůl sednout obránce Cavaliers Brno Radim Nossek. Při hře čtyři na čtyři se Brňanům konečně podařilo zúročit výhodu domácího prostředí. V šesté minutě nenápadným nahozením od modré srovnal dosavadní skóre zápasu na 1:1 obránce Martin Antal. Z gólu se Kavalíři bohužel neradovali dlouho.  Po buly v obranném pásmu domácích se k puku dostal pražský hráč Aleš Hyršl, který nakonec vystřelil z předbrankového prostoru a neminul. Když si následně šel za podražení sednout na dvě minuty obránce Bohdan Dobiáš a UK Praha se tak dostala k druhé přesilové hře, Pražané ještě zvýšili svou aktivitu a tlačili na domácí tým. Výhodu se jim ale opět využít nepodařilo. Navýšit svůj gólový náskok na 1:3 zvládli až o další tři minuty později díky střele Martina Matějčka. V 17. minutě skóroval další hráč Karlovky Lukáš Kukačka, který z otočky nahodil puk na bránu a ten se štěstím proklouzl do brněnské sítě. Smutnit nad tříbrankovým mankem však Kavalíři nemuseli dlouho. V 18. minutě vystřelil z levého kruhu Kamil Káčer a snížil náskok UK Praha na 2:4. Přestože v posledních minutách první třetiny byli Kavalíři aktivnější, čísla na tabuli se už neměnila. Hráči do kabin odcházeli za stavu 2:4.

Po přestávce naskočili Kavalíři na led ve větší pohodě. V obraně si počínali mnohem obratněji a uspěchaný útok z první třetiny vystřídaly důmyslné kombinace. Už ve 24. minutě přinesla tato změna kýžený úspěch. Špatnou rozehrávku hostů skvěle vystihl Filip Dvořák. S pukem si pak před bránou trpělivě počíhal, kam se pražský gólman pohne, a přesně našel odkrytý kout sítě. Hosty dotahování skóre nabudilo, zařadili vyšší rychlost a chvíli nebezpečně okupovali brněnské obranné pásmo. Díky mistrným zákrokům gólmana Bartoška a obětavé hře obránců se ale Pražanům další gól přidat nepovedlo. Naopak Kavalíři se ještě s větší chutí vrhali do útoků a za každou cenu se snažili skóre zápasu dorovnat. Ve třicáté minutě zkusil prudkou střelu Jiří Svatuška, jeho pokus byl ale sražen mimo bránu. Po následné kombinaci se poskakující puk před bránou pokoušel zkrotit Jan Malíř, ani ten ale neuspěl. Pražský gólman si pohlídal také nahození od Filipa Dvořáka a další ze střel Jiřího Svatušky, stejně jako pokus Davida Jarolíma a následnou dorážku Dominika Cívky. Kavalírům se tak ani přes veškerou snahu nepodařilo přidat čtvrtý gól a před třetí periodou tak stále prohrávali 3:4.

Do poslední třetiny naskočili oba týmy s vervou a viditelnou touhou po bodech, Kavalírům se ale dařilo vytvářet útočné akce mnohem lépe. Hned ve 41. minutě střílel zprava Daniel Polzer a o dorážku se snažil František Kazlepka, po chvíli z podobné pozice pálil také Dominik Cívka. Z levého kruhu následně zaútočil Jan Malíř, žádný z pokusů se ale za záda Davida Pirse nedostal. Naopak hráčům Karlovy univerzity se povedlo ještě navýšit svůj dosavadní náskok. Po vyloučení Dominika Cívky předvedl sólovou akci opět Martin Matějček. Podél mantinelu objel s pukem půl ledu a po kličce před bránou završil svůj hattrick a navýšil skóre na 3:5. Kavalíři se pokoušeli odpovědět, při rychlém protiútoku se před bránu prodral a z backhandu zakončoval Filip Dvořák, další gól ale vstřelit nedokázal. Následně zabojoval v útočném pásmu Jiří Svatuška a připravil půdu pro střelu Kamila Káčera, ten ale trefil pouze gólmanovo rameno. V 53. minutě se pustil do sólové akce Dominik Cívka, kotouč si provezl přes celý led, ke střele se ale přes pražskou obranu nedostal. Ke konci zápasu si znovu vybojoval dobrou pozici před bránou také střelec prvního domácího gólu Martin Antal. Ani on ale neměl štěstí a tři body tak s konečným skóre 3:5 odcestovaly do Prahy.