fbpx

Když máš to správné hokejové srdce, jedeš dál i přes prohry, říká Libor Dobšák

By 15/02/2019 Aktuality, Rozhovory

Dva dny, dva zápasy. Konec sezóny se pomalu blíží a na Kavalíry čeká několik posledních domácích duelů. V pátek a sobotu se Brňané střetnou s týmy z Českých Budějovic a Budapešti. Vybojovat šest bodů a přiblížit se postupové osmičce však podle kapitána Libora Dobšáka nebude tak snadné. „Zápasy to budou těžké, musíme k nim přistoupit zodpovědně a soupeře nepodcenit,“ nabádá.

 

 V pátek a sobotu vás čekají dva zápasy EUHL proti Black Dogs Budweis a Hokiklub Budapešť. Oba týmy jsou v tabulce pod vámi. Myslíte si, že půjde o lehčí duely, nebo to bude složitější?

Myslím si, že zápasy to budou určitě těžké, především psychicky. Hráči je mohou snadno podcenit, vzhledem k tomu, že se jedná o dva týmy, které jsou pod námi v tabulce. Každé utkání je však jiné. Musíme k nim přistoupit zodpovědně.

 

Zápasy máte naplánované dost těsně po sobě. Kromě toho ještě většina Kavalírů působí i v jiných klubech. Jak to zvládáte?

Ke konci sezóny už je to hodně cítit, že odehrajeme jeden duel a další den už je další.

 

Máte za sebou sérii šesti proher. Jak to ovlivňuje vaše pocity a motivaci před dalšími zápasy?

Máme motivaci to každý zápas zlomit. Určitě nás to trochu ovlivňuje, ale když máš to správné hokejové srdce, tak jedeš dál i přes prohry.

 

Kde vidíte největší rezervy? Na čem je potřeba zapracovat a co byste před další sezónou rádi změnili?

Musíme zapracovat na obranné a útočné činnosti a vyřešit věci mimo led jako je třeba zázemí a zlepšení propagace týmu.

 

Před Vánoci jste sehráli duel proti lídrovi tabulky HC Masaryk University. Přestože body jste nakonec nezískali, tak jste předvedli úplně jinou hru než v předešlých zápasech. Čím je způsobené to, že proti silnějším soupeřům si většinou vedete lépe, než proti papírově slabším týmům?

Tak prvním důvodem je, že Masaryčka je náš rival, a tak v zápasech proti ní máme úplně jinou motivaci. Dalším důvodem je i to, že nás na zápas přišlo podpořit hodně fanoušků. Studenti z Univerzity obrany tam vytvořili neskutečný kotel a díky nim se hrálo úplně jinak, hnalo nás to dopředu. Lepší zápas jsem nikdy nehrál.

 

Myslíte si, že je pro vás se zatím třemi získanými body reálné uvažovat o postupu do play-off?

Reálné to je, ale museli bychom hrát trochu jiný hokej. Navíc je i dost i znát, že momentálně na zápasy moc Kavalírů nechodí. Chybí nám také několik důležitých hráčů jako je Filip Vilímek, Tomáš Kučera, Ondřej Dlouhý, Jiří Bambula a Pavel Pospíšil. Kluci hráli dobře, dřeli každý zápas.  Je určitě znát, že tu nejsou. Bez nich je to těžší. Ze začátku sezóny jsme dokázali sestavit klidně i šest lajn, trenér si mohl vybírat. Teď ale sestavy musí poskládat z toho, co je.

 

Co si myslíte, že je potřeba udělat pro to, abyste začali vyhrávat?

Stačí mít klid na hokejce a to přijde. (smích)