fbpx

Kavalíři potvrdili roli favorita. Budapešť porazili 4:2

V sobotu odehráli Kavalíři druhý z víkendových domácích zápasů, tentokrát proti Hokiklub Budapest. K utkání nastoupili v silné sestavě včetně nováčků z HCM Warrior Brno – Jana Hrstky, Filipa Mahdala a Richarda Orsecha. První třetinu zvládli Kavalíři skvěle, ubránili dvě oslabení, vsítili první gól a zajistili si větší psychickou pohodu. Ve druhé třetině si průběh zápasu dvěma obdrženými góly zkomplikovali, naštěstí ale vzápětí dokázali skóre dorovnat a nakonec i otočit zpět na svou stranu. Tři body tak po výhře 4:2 zůstaly v Brně.

Utkání proti maďarskému týmu zahájili Kavalíři už téměř tradičně oslabením. Za naražení se na trestnou lavici posadil Dominik Cívka a hosté tak dostali první šanci v podobě přesilové hry. Přestože Maďaři nepouštěli Kavalíry z obranného pásma a nahazovali puk na bránu ze všech směrů, výrazněji se jim brněnskou svatyni ohrozit nepovedlo. Střela Dominika Horvatha z pravého kruhu skončila na Bartoškových betonech, do sítě se nevešla ani rána Jaszai Barna. Nedáš, dostaneš. V 7. minutě byli na puku opět domácí a hru přesunuli do obranného pásma Budapešti. Po povedené přihrávce od Libora Dobšáka vystřelil z mezikruží Matouš Stupka a otevřel skóre zápasu. I v následujících minutách se brněnskému týmu dařilo dostávat soupeře pod tlak. Jiří Svatuška zkusil překonat maďarského gólmana střelou z pravého kruhu, z dalšího gólu se ale Kavalíři neradovali. Následně byl na trestnou lavici vykázán obránce Radim Nossek a hra se tak znovu přesunula do obranného pásma Kavalírů. Hosté se pokoušeli kombinovat, ani tentokrát však žádnou z šancí neproměnili. Přestože se Kavalíři do konce třetiny dostali ještě do několika příležitostí, využít je se jim nepodařilo. Při střele Daniela Polzera zazvonila tyč maďarské brány, kotouč vypálený od Radima Nosska a dorážku Matouše Stupky gólman vyrazil. Kavalíři tak po první periodě odcházeli do kabiny za nadějného stavu 1:0.

Druhou třetinu otevřel krásnou šancí Jan Hrstka, maďarský gólman se ale stihl včas zorientovat a jeho střelu vyrazit. Hned vzápětí se rozjeli k útoku soupeři a těžili z rozhozené domácí obrany. Z rohu dostal přihrávku před bránu Ladislav Soos, puk zvedl a srovnal skóre na 1:1. Kavalíři se snažili odpovědět, od modré zkoušeli štěstí Daniel Polzer, Jiří Svatuška a Dominik Cívka. Ve 29. minutě puk do pásma navezl Radim Nossek a zpoza brány se pokusil vyrobit pro domácí gólovou šanci, nikdo z najíždějících spoluhráčů ale jeho přihrávku nezachytil. Hosté měli na druhé straně ledu štěstí více. Střelu od modré čáry dokázal Bartošek ještě vyrazit, na dorážku od Daniela Pappa už ale nedosáhl. Naštěstí tentokrát na sebe odpověď od Cavaliers nenechala dlouho čekat. Při přesilovce se o puk přihlásil na bránu najíždějící Filip Dvořák a po přihrávce od Daniela Polzera srovnal před druhou přestávkou stav utkání na 2:2.

Aktivní a útočnou hru si Kavalíři přenesli i do závěrečné třetiny. Soupeře na puku nepouštěli do kombinací, naopak sami si vytvářeli jednu šanci za druhou. Ve 44. minutě před maďarskou bránou zabojoval Richard Orsech, gólman na něj však dobře viděl a jeho ránu si pohlídal. Hned ve 46. minutě ale rozběhl samostatnou akci Daniel Polzer. Ujel všem soupeřům a brankář hostí proti jeho preciznímu zakončení neměl šanci. Kavalíři se tak opět dostali do vedení. Zanedlouho poté navázal na Polzerův úspěch Jiří Svatuška, když vystihl špatnou rozehrávku soupeře. Sám před bránou pak přesně trefil skulinu pod gólmanovým ramenem a navýšil náskok domácích na 4:2. Závěr zápasu si ještě Cavaliers mírně zněpříjemnili čtyřmi minutami v oslabení, všechny pokusy hostů si ale pohlídali a výhrou 4:2 si tak zajistili plný počet bodů.