fbpx

Karlovka míří do Brna! Odvetu proti UK Praha sehrají Cavaliers v neděli

By 08/02/2019 Únor 15th, 2019 Aktuality, Info

V neděli čeká brněnské hokejisty zápas proti jednomu z pražských celků. Soupeřem jim tentokrát bude UK Praha, s kterou se Kavalíři v letošní sezóně už jednou střetli. Tentokrát však budou mít Brněnští výhodu domácí půdy, kterou se pokusí plně využít. Zápas startuje v 13:45 a pro diváky, kteří se nedostaví na stadion na Úvoze, bude přichystán živý přenos.

Kavalíři mají Praze co vracet. V  historicky první sezóně Cavaliers v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL) nestačili Brněnští při domácím utkání  na hráče z Karlovky. Stejně dopadl i letošní zápas, kdy Kavalíři zavítali do Prahy a s výsledkem 6:4 odjížděli domů s nulou. Karlova univerzita drží v této chvíli s patnácti body sedmou příčku tabulky EUHL. Cavaliers Brno jsou desátí a s prozatím třemi získanými body doufají, že se jim podaří zlomit nepříznivou sérii pěti proher.

Bilance venkovních utkání je pro UK Prahu vyrovnaná. Ze čtyř zápasů odjížděli dvakrát z ledu soupeře vítězně. V souboji proti Black Dogs Budweis se pražskému gólmanovi podařilo vychytat nulu a s výsledkem 0:5 bral pražský celek tři body. Karlova univerzita slavila úspěch také v duelu proti University Shields Olomouc, poražená však odjížděla z Brna, kde se střetla s lídrem tabulky HC Masaryk University, a z Banské Bystrice, proti které český tým padl 3:2.

Do nedělního zápasu s Cavaliers Brno nastoupí UK Praha v počtu šestnácti hráčů. Suverénně nejlepšího střelce má Karlova Univerzita v útočníkovi Martinu Matějíčkovi, který nastoupil v sedmi duelech a vstřelil stejný počet gólů. Dále bude UK Praha spoléhat na gólmana Davide Pirse, který má více než 89 procentní úspěšností zákroků. Proti Kavalírům se v prvním letošním zápase nejvíc prosadil útočník Jan Valder a obránce Filip Svaříček. Oba hráči dokázali dvakrát překonat brněnského gólmana. Ani jeden z nich však proti Cavaliers Brno v nedělním zápase nenastoupí.

Klára Stráská