fbpx

Po čtyřech domácích duelech zabojují Cavaliers o body venku. V úterý je čeká trip na Slovensko, kde na Zimním stadionu v Banské Bystrici vyzvou UMB Hockey Team.

Banské Bystrici se zatím v sezóně dařilo, s osmnácti získanými body se slovenský tým drží v tabulce Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) na druhé příčce, těsně pod HC Masaryk University. Ze sedmi odehraných utkání nestačila jen na University Shileds Olomouc, se kterou padla při prvním duelu 3:4. Z prohraného zápasu se ale slovenští hráči dokázali poučit a na domácím ledě později rozstříleli Shields 9:0. Tři body si odnesli také z domácích zápasů s BO Ostrava, Diplomats Pressburg i dvěma pražskými celky, UK Praha a Engineers Prague.

I když na silnějšího soupeře z horních míst tabulky Banská Bystrice zatím nenarazila, Hokiklub Budapest ji trochu potrápit dokázal. Přestože Maďaři od začátku hry ztráceli, dařilo se jim zdatně dotahovat a v poslední periodě srovnali na 3:3. Tři vteřiny před zazněním závěrečného bzučáku pak urvala Banská Bystrice zápas na svoji stranu a připsala si tak další cenné body.

Na rozdíl od UMB Banská Bystrica mají Kavalíři za sebou už několik těžkých zápasů s favority. Se čtvrtou Plzní se utkali dvakrát a minulý týden značně potrápili v bitvě o Štatl lídra tabulky, HC Masaryk University. Vyrovnaný souboj brněnských rivalů přinesl nejeden vypjatý okamžik. Už od začátku bylo jasné, že hra nebude mít jasný scénář, ale ani přes skvělé výkony hráčů Cavaliers si Masaryčka nakonec tři body ukrást nenechala. Ostatním týmům EUHL však Kavalíři vyslali jasný signál – jsou celkem, se kterým se musí počítat.