fbpx

Do úterního duelu na ledě Banské Bystrice vyrazili Kavalíři v počtu pouhých patnácti hráčů. I přes jasnou početní výhodu však Slováci nedokázali v první třetině udávat tempo hry. Několik šancí zaznamenaly oba týmy, zakončit se nikomu nedařilo. Skóre zápasu otevřel UMB Hockey Team až v druhé periodě při gólu Matúše Kamzíka, který si následně připsal i další branku. Snížit náskok soupeře dokázal po pár minutách Bohdan Dobiáš a pro Brněnské tak svitla naděje, že zápas ještě dokáží otočit na svou stranu. Domácí si ale svůj náskok pohlídali, v poslední třetině přidali ještě několik gólů a tři body tak zůstaly na Slovensku.

Ani další z vedoucích týmů letošní tabulky EUHL brněnský tým nezaskočil, do duelu nastoupili o poznání aktivněji, než soupeř. Ve čtvrté minutě zápasu dostali Kavalíři velkou příležitost v podobě čtyřminutové přesilové hry, když se šel za faul na Ondřeje Dlouhého posadit Dávid Primus. Domácí ale oslabení sehráli skvěle a brněnský tým do větší šance nepustili. Naopak hned po dosažení plného počtu hráčů zaútočil na bránu hostů Marek Janák, jeho střelu ale gólman Jakub Bartošek zkušeným zákrokem vykryl. Cavaliers hned vzápětí odpověděli. Radim Nossek vybojoval puk ve středním pásmu a po přejetí půlky kluziště nahrál Bohdanu Dobiášovi, který vystřelil od modré. Jeho střelu dokázal ještě ve vzduchu Nossek tečovat a puk skončil za zády gólmana, ne však ve slovenské síti. V polovině třetiny se na území Kavalírů vydal po kličce na modré čáře Jakub Vydurek, než se ale dostal ke střele, zmařil mu naděje brněnský gólman pohotovým výjezdem z brány. Stejně tak si Bartošek pohlídal i následný pokus Marka Janaka. Ve 14. minutě si přesilovou hru poprvé vyzkoušel i domácí tým, když si šel za nedovolené bránění sednout Michal Gombarčík. Hráči Banské Bystrice dokázali uzavřít Kavalíry v obranném pásmu, brankáře však neohrozili. Cavaliers navíc během oslabení dokázali i vytvořit dusno před soupeřovou brankou, kde se nepozornosti slovenského gólmana pokusili využít Antonín Přibyl a Jan Malíř.  Větší šanci zaznamenali Kavalíři také v 18. minutě, kdy se k puku dostal Libor Dobšák a v útočném pásmu zkušeně nahrál Danielu Polzerovi. I jeho střelu však dokázal gólman domácích zastavit. Po první třetině tak tabule hlásala nerozhodný stav 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili hosté v početní výhodě, přesilovková kombinace a následná střela Martina Antala ale ke gólu nevedly. Navíc Kavalíři museli hned po skončení vlastní přesilovky čelit oslabení, a to se tentokrát domácí povedlo potrestat. Ve 23. minutě vytvořili před brněnskou bránou nepřehlednou clonu, které využil po přihrávce od Martina Jendrola útočník Matúš Kamzík. Tentýž střelec přidal posléze i druhý gól, když do brněnské brány dorážel puk vystřelený od Filipa Adamčíka. Na náhlé dvougólové vedení UMB se pokusil zareagovat samostatnou akcí Ondřej Dlouhý. Přes celý led si navezl puk až před slovenského gólmana, ten si ale jeho zakončení dokázal pohlídat. Prorazit dobře sehranou domácí obranu se ale Kavalírům podařilo hned vzápětí. Hráči UMB nezvládli střídání a Cavaliers nechráněného ledu využili pro krásnou kombinaci. Po asistenci od Michala Gombarčíka snižoval skóre na 2:1 Bohdan Dobiáš. Na gól hostujícího týmu zareagovala Banská Bystrice zvýšenou aktivitou a jejich hra nabrala obrátky. Téměř dvě minuty museli Kavalíři čelit nebezpečným a prudkým střelám slovenských hráčů. Téměř se už zdálo, že se čísla na tabuli změní a UMB opět navýší svůj náskok, díky skvělé obraně a zkušeně chytajícímu Bartoškovi jim však ani jeden z mnoha pokusů nevyšel. K závěru druhé periody se ještě pokusil srovnat gólový stav utkání Jakub Stromko, který přebruslil celé kluziště, překonal domácí obranu a vystřelil. Brankář Vladimír Korytář však svůj tým podržel nad vodou a puk za svá záda nepustil. Do kabin tak Kavalíři odcházeli za stavu 2:1.

Závěrečnou třetinu otevřeli hosté aktivním útokem, připsali si hned dvě střely na bránu z hokejek Daniela Polzera a Martina Antala. Domácí se ale nenechali zahanbit a hned vzápětí zareagovali uzavřením Kavalírů v jejich obranném pásmu a vytrvalým kombinováním. Během obléhání útočného pásma hráči UMB několikrát vystřelili, hostům se ale díky mnoha obětavým zákrokům povedlo svou svatyni ubránit. Ve vypjaté situaci byl ale Kavalírům odpískán faul a z následné přesilové hry těžil završením hattricku domácí útočník Matúš Kamzík, když jeho střela od modré čáry skončila po nešťastné teči v brněnské síti. Posílení zvyšujícím se náskokem, Slováci pokračovali v tlaku. Ve snaze zabránit dalšímu gólu ale přišel další faul a s ním i samostatný nájezd pro slovenský tým. Matúš Kamzík se rozjel na bránu a střelou mezi Bartoškovy betony se nemýlil. Jako by další gól sebral Kavalírům veškerou sílu. V následujících minutách už hra probíhala téměř v absolutní režii domácího týmu. Pátý gól přidal ve 48. minutě Martin Jendrol, šestý gól pro domácí si připsal v 53. minutě Filip Adamčík a osud Cavaliers zpečetil na závěrečných 7:1 šest minut před zazněním závěrečného bzučáku Dávid Primus.