fbpx

Párkrát jsem do toho plácl a nějak to tam spadlo, směje se střelec premiérového gólu Jan Malíř

První letošní gól Kavalírů zařídil v zápase proti UK Praha útočník Jan Malíř. V gólové snaze chce pokračovat, na titul nejlepšího střelce sezony si ale nevěří. „Zůstanu radši u svých oslabení, a když tam něco padne, budu jedině rád,“ říká skromně.

Ukončil jsi hokejový půst Kavalírů. Jak se ti to povedlo?

Stál jsem před bránou a Kuba s Gombem (Jakub Stromko, Michal Gombarčík, pozn. red.) vybojovali puk v rohu. Kuba mi to potom přihrával. Napoprvé trefil obránce, ale napodruhé už se ke mně puk dostal. Já jsem do toho párkrát plácl a nějak to tam spadlo, ani přesně nevím jak. (smích) Ale jsem rád, že mi to už konečně vyšlo.

Dočkal ses po gólu pochvaly?

No, někdo si ze mě dělal srandu. Asi všichni. (smích) Někdo tomu ani nevěřil, že jsem to dal já. Ale jo, pár poplácání po zádech tam bylo.

Pracovali jste na trénincích na zlepšení zakončení?

Pracujeme na tom na každém tréninku. Loni jsme prohráli hodně zápasů hlavně kvůli tomu, že se nám nedařilo skórovat, stejně tak první dvě utkání letos. Takže už to vážně chtělo, aby se tam něco chytilo.

Jaká byla atmosféra v kabině před poslední třetinou?

Před poslední třetinou to asi moc dobré nebylo, padla tam ostřejší slova ještě před tím, než přišel trenér. Pár hráčů se tam trošku nasralo. Závěr byl ale nakonec dobrý, takže to možná mělo na náš výkon kladný účinek.

V zápase jste měli hodně vyloučených hráčů. Co si o tom myslíš?

Asi totéž, co o těch brankách, loni to bylo úplně to stejné. Já se na to dívám ze dvou pohledů. Sice chodím na oslabení, takže je pro mě super, že si zahraju, na druhou stranu nás tyto pasáže hry okrádají o sílu a o čas, kdy můžeme hrát dopředu a dávat góly.

Máš ambice dotáhnout to na nejlepšího střelce?                   

Tak určitě bych těch gólů chtěl dát víc. (smích) Samozřejmě by bylo fajn být nejlepším střelcem, ne že ne, ale to já jsem nikdy úplně nebyl. Takže radši zůstanu u těch svých oslabení, a když tam něco padne, budu jedině rád.