fbpx

Po dlouhé pauze bez hokeje se fanoušci konečně dočkají. Pro Cavaliers Brno odstartuje nová sezóna Evropské univerzitní hokejové ligy už v úterý. O první body zabojují Kavalíři na venkovním ledě na stadionu Hvězda, kde se střetnou s pražským týmem Engineers Prague. Druhé ostrý duel čeká na Kavalíry hned následující den v Plzni. Svoje síly změří s Academics Pilsen.

Kromě zápasů se Kavalíři musí připravit i na řadu novinek, které letošní ročník EUHL přinesl. Liga bude letos čítat třináct týmů, se slovenskými celky UNIPO Warriors Prešov, Paneuropa Kings a polskými hráči z KTH Krynica se už Kavalíři na ledě nepotkají. Zatímco Válečníci skončili v lize kvůli problému s poskládáním dostatečně silného týmu, bratislavská Paneuropa odstoupila z finančních důvodů a Krynica kvůli nedostatku hráčů. Jejich místo zaujaly dva nováčci soutěže, českobudějovičtí Black dogs Budweis a ostravští BO Ostrava.

Další zásadní změnou je rozdělení ligy do dvou herních skupin, které určilo slosování na květnové konferenci v Bratislavě. Cavaliers Brno nastoupí ve skupině B a s týmy UK Praha, Diplomats Pressburg, UMB Banská Bystrica, University Shields Olomouc a Academics Pilsen odehrají vždy jeden domácí a jeden venkovní duel. Se zbývajícími šesti týmy ze skupiny A se Kavalíři střetnou pouze jednou. Zápasy s Engineers Prague a HC Masaryk university odehrají venku. O cenné body se potom Kavalíři s Hokiklub Budapest, Gladiators Trenčín a nováčky Black dogs Budweis a OB Ostrava poperou na domácí půdě. První domácí souboj čeká na Kavalíry 8. listopadu, kdy do Brna zavítají Akademici.