fbpx

Kavalíři v Praze zabojují o první body

By 18/10/2018 Listopad 7th, 2018 Aktuality

Kavalíři už ostří brusle na další zápas. V pátek je čeká druhý pražský duel. Své síly na ledě tentokrát změří se čtyřnásobným vítězem Evropské univerzitní hokejové ligy UK Praha. Pro Cavaliers to bude dohromady druhé setkání s favorizovaným soupeřem.Poprvé se týmy střetly loni v únoru na domácí půdě Kavalírů.  Přestože utkání nakonec nedopadlo v jejich prospěch, u brněnských bylo vidět ohromné úsilí a všichni hráči podávali skvělé výkony.

V letošní sezoně zatím Kavalíři odehráli dvě venkovní utkání s Engineers Prague a Academics Pilsen. Jestli se s UK Praha dočkají prvních bodů se diváci dozví od 19:30 na pražském stadionu Hvězda. „Máme za sebou náročný trip. V Praze jsme hráli dobrým směrem dozadu, ale v útoku jsme se neprosadili. Koncovka nás trápila i v Plzni. Věřím, že proti UK Praze se nám podaří konečně vstřelit gól a prolomit naše trápení,“ vysvětlil manažer klubu Cavaliers Brno Daniel Jochman. Podle něj je z chlapců cítit odhodlání. „Věříme, že favorita soutěže překvapíme a nějaký bod jim ukradneme,“ dodal.

Zatímco Cavaliers letos začínají svou druhou sezonu v lize, UK Praha stála už před šesti lety u jejího zrodu. V minulém roce to bylo vůbec poprvé, co pražský tým nezvedl nad hlavu Sekeráš Trophy. Jejich tažení skončilo v semifinále, kde padli na ledě UMB Hockey Teamu 3:4. V pátek otevřou s Kavalíry letošní ročník EUHL. Ze střídačky je tentokrát bude sledovat bývalý hráč Karlovy Univerzity Aleš Hybner, který v pozici trenéra nahradil Jana Krégla.