fbpx

Vedro v brněnských ulicích hokejisty Cavaliers Brno ve středu odpoledne netrápilo. Sešli se totiž v hokejové hale Úvoz na první trénink na ledě před startem nového ročníku EUHL. „Jednalo se spíše o volnější záležitost. Především jsme seznamovali nové posily s herním plánem. Ostatní si připomínali věci z minulé sezóny. Rozhodně bylo poznat, kdo v létě makal a kdo se jen válel u vody,“ zhodnotil trenér Cavaliers Brno Ladislav Šoukal.

Na stadion Kavalíři vyrazili po pár měsících letní přípravy, kterou absolvovali poprvé. „Ukázali jsme hráčům, že i suchá příprava může být zábava a ti, kteří na ni chodili pravidelně, udělali velké pokroky,“ vyjádřil se trenér Cavaliers Brno Ladislav Šoukal.

Podle něj bylo na hráčích, kteří si na závěr tréninku zahráli zkušební utkání, znát, kdo přes léto nepolevil v tréninkové dřině. „Kluci, kteří pravidelně chodili na suchou přípravu se hodně posunuli. Naopak ti, co nabrali pět kilo, se teď na ledě nehnou,“ přiblížil trenér Šoukal.

Trénink zhodnotil také kapitán Libor Dobšák. Pochválil hlavně letošní letní přípravu. „Byla dobrá, myslím, že nám to půjde lépe než předchozí sezónu. Trénink byl náročný a v ostrém tempu, ale doufám, že to bude jen lepší a lepší,“ popsal pocity na ledě.

Neskrýval ani své nadšení, že si opět zabruslil. „Při letní přípravě jsme strávili hodně času v posilovně a tělocvičně. Je super být zpátky na ledě. Rozhodně se teď cítím dobře a doufám, že se nám bude dařit,“ dodal.

Kromě společné letní přípravy Kavalíři trénovali i individuálně. Například útočník Michal Gombarčík zoceloval tělo CrossFitem a chodil na in-line hokej. Přípravu před sezónou nezanedbal ani útočník Kavalírů Filip Dvořák. „Na ledy jsem se snažil chodit často, abych z toho nevypadl. Přechod je potom jednodušší. I když se zatím necítím úplně dobře, určitě je to lepší než loni touhle dobou,“ vysvětlil.

Podle trenéra je na zhodnocení celkového stavu týmu ještě brzo. „Byl to teprve první trénink, je ještě co zlepšovat a na čem pracovat. Naším cílem pro tuto sezónu je dostat se do play-off,“ uzavřel Šoukal s úsměvem.

Kavalíry čekají tři přátelské zápasy. První přípravný duel sehrají 25. srpna s Březinou, kde se poprvé ukáže, jak na tom tým je.