fbpx

Z lavic až na zimák. Takový název dali organizátoři utkání mezi plzeňskými Akademiky a Cavaliers Brno. V duelu určeném pro studenty středních a základních škol byli úspěšnější Západočeši, kteří si po vítězství 6:1 definitivně pojistili postup do play-off. Naopak nováčkovi soutěže z Brna tímto zápasem premiérová sezona v mezinárodní EUHL skončila.

AKADEMICI PLZEŇ – CAVALIERS BRNO  6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky:
 32. Pokorný (Faschingbauer, V. Polívka), 36. Faschingbauer (Pokorný, V. Polívka), 40. Pokorný (Setikovský), 41. Beer (Kubík, Baxa), 55. Polata (Pokorný, Baxa), 57. Beer (Kubík, Polata) – 35. Svatuška (Dobiáš). Vyloučení: 9:11. Využití: 3:0. Diváci: 1500.

Akademici Plzeň: Frček – Beer, Šimůnek, Pokorný, Kubík, O. Polívka – Franěk, Sequens, Setikovský, Hřebík, Polata, Baxa, Jakubec, V. Polívka, Faschingbauer, Kala.
Cavaliers Brno: Frček – Kučera, Roubal, Jochman, Dobiáš, Hussein, Malíř, Kozel, Polzer, Cívka, Svatuška, Pospíšil, Vojáček, Salát, Dobšák, Vilímek.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Domácí s mohutnou podporou fanoušků vstoupili do zápasu aktivněji a hned v jeho úvodu si vysloužili za svoji aktivitu přesilovou hru, po jejímž vypršení se do dobré střelecké pozice dostal Pokorný, který z prostoru mezi kruhy ale jen trefil brněnského gólmana do masky. Pak se teprve do hry pořádně zapojili i hosté, kterým rovněž pomohla nabídnutá přesilovka, ani oni se ale prosadit nedokázali.

První velká šance Brňanů tak přišla přesně v polovině první části, když se před brankou zjevil osamocený Kozel, zblízka ale nedokázal zamířit přesně mezi Frčkovy betony. Největší šanci první části měl nakonec Faschingbauer, kapitán domácích dostal parádní přihrávku zpoza branky, tváří v tvář gólmanovi ale nezamířil přesně, a když domácí nevyužili ani další přesilovku, skončila první třetina 0:0.

Do druhé části vstoupili aktivně domácí i přesto, že se museli bránit v oslabení. Jejich aktivita pokračovala a do dobré šance se dostal Franěk, který získal ztracený kotouč, hledal ale ještě lépe postavené spoluhráče a ze situace nic nebylo. Lépe už to vypadalo ve 30. minutě, Setikovský se ke střele dostal, ale puk jen zacinkal na tyč! Ve 32. minutě už se ale skóre poprvé měnilo, Faschingbauer mezi kruhy našel Jakuba Pokorného, který zamířil do růžku nad lapačku a plné ochozy mohly slavit!

Západočeši se však neradovali dlouho, už ve za tři minuty bylo srovnáno. Hosté ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, Svatuška nic neřešil a přesnou střelou zaznamenal první gól Kavalírů. Jenže vyrovnaný stav znovu vydržel jen chvíli a už ve 36. minutě se Akademici radovali podruhé, když jim vedení vrátil kapitán Jakub Faschingbauer! A nebylo to všechno, v poslední minutě druhé třetiny Plzeň své vedení navýšila, když se pohotově prosadil znovu obránce Jakub Pokorný.

Jak skončila druhá část, tak začala i ta poslední, Dominik Beer totiž v pokračující přesilovce před brankou šikovně tečoval puk, který skončil počtvrté za zády brněnského gólmana! Akademici mohli své vedení dál navýšit při přesilovce pět na tři, z této výhody toho ale příliš nevytěžili. A tak dostali stejnou šanci hosté, kteří hráli přes 90 sekund proti třem, v největší příležitosti ale Polzera parádně vychytal gólman Frček.

V 53. minutě mohl vedení domácích pojistit Polívka, ale jeho pokus brankář Brna srazil mimo tři tyče. Co se nepovedlo Polívkovi, to zvládl v 55. minutě Matěj Polata, jenž tečoval nahození Pokorného a rozdíl ve skóre navýšil na čtyři branky. A to pořád ještě nebylo všechno, Akademici znovu hráli v početní výhodě a další šikovnou tečí před gólmanem upravil na 6:1 Dominik Beer! Jeho gól dal definitivní podobu skóre a Akademici tak před početnou návštěvou mohli slavit vysokou výhru a krok směrem k play off!

Autor: Lukáš Kratochvíl