fbpx

Co se vám vybaví, když se řekne Uherský Ostroh? Hokejoví fajnšmekři budou mít jasno: Přece rodiště slavného československého reprezentanta Františka Vaňka! Kouzlu této krásné hry v malém městečku ve Zlínském kraji propadl v dětství i jeden z kavalírů. Obránce Matěj Maršálek.

Poprvé se na brusle postavil, když mu bylo pět. „,Pamatuji si, že jsme měli bruslení a tam za mnou přišel kamarádův tatínek. Zeptal se mě, jestli nechci začít hrát hokej, že pěkně bruslím,” přibližuje Matěj svůj první kontakt s hokejem.  „Bruslili jsme na odkrytém zimním stadionu,“ vzpomíná.

V mládeži prošel výběry rodného Uherského Ostrohu a nedalekého Hodonína. A po ukončení střední školy se rozhodl přijít do Brna. ,,Líbí se mi město samo o sobě a také zdejší studentský život,” vysvětluje. Rozhodl se pro studium na Fakultě strojního inženýrství VUT. Důvod? Jednoduchý. Matěj volně navázal na svá středoškolská léta. „Navíc si myslím, že strojírenství je velice perspektivní obor,“ dodává.

Kromě školy a hokeje se ve volném čase věnuje posilování a fitness. „Všeobecně mám rád hodně pohybu, cítím se pak líp,“ říká s úsměvem. Nepohrdne však ani dobrým koncertem nebo příležitostí, kdy může s kamarády vyrazit na dobré pivko.

Jaká byla jeho cesta ke kavalírům? Vedla poměrně vyšlapanou pěšinou. O novém univerzitním klubu se dozvěděl od kamaráda a nyní i spoluhráče Michala Gombarčíka. A protože chtěl sám pokračovat v hokeji při studiu, měl jasno. „Očekávám, že si zvykneme na úroveň EUHL a dostaneme se minimálně do play-off,” říká k letošním ambicím.

Před zápasem nemá žádný speciální rituál, ale asi nejvíc ho nabudí naplno puštěná hudba a dobrá nálada v kabině. A jeho hokejové cíle? „No přece získat titul v dresu kavalírů!“ usmívá se.

Kdyby mohl zakázat na celém světě tři věci, byla by to kocovina, ranní vstávání, a ranní vstávání s kocovinou. Tak opatrně, Matěji!