fbpx

První zkušenosti s hokejem získal Filip v šesti letech na rybníku ve Voskovicích, malé vesnici vzdálené jen pár kilometrů od Brna. Jako malý toužil být gólmanen, když ho však na jeho prvním tréninku postavili do útoku, nebránil se a už tam zůstal.

Filip bere život s nadhledem a žije především přítomností. „Nic neplánuju dopředu, snažím se hlavně každý den makat naplno. Co přijde, to přijde,“ směje se. S touto životní filozofií se Filip dostal i do týmu Cavaliers Brno. Jednoduše jednoho dne přišla nabídka a Filip ji využil.

Svou lehce flegmatickou povahou leckomu možná připomene postavu z jeho oblíbeného seriálu Dva a půl chlapa, Charlieho. Na rozdíl od ní však Filip věří, že základem úspěchu je tvrdá dřina, přestože k němu prý mnohdy napomůže i jistá dávka štěstí.

Ve volném čase nepohrdne sklenicí vína nebo korbelem piva, před zápasem si však zásadně dopřává jen zelený čaj. Před zombie apokalypsou by Filip zachránil své kamarády a rodinu. Ryze praktické myšlení se mu tedy nedá upřít. Přece jenom mít při ruce bratra, co se profesionálně věnoval sportovní střelbě, není v postapokalyptickém světě plném mozkožíznivých zombíků vůbec k zahození.

Velkou inspirací je pak pro hokejového útočníka právě jeho starší bratr, který v současné době pracuje jako trenér v zahraničí. Filip původně zamýšlel jít v jeho stopách, nakonec ale místo trenérství zamířil na VUT studovat účetnictví a finance. Pokud jde o další Filipovy zájmy, rád si zajde do posilovny a rybník, na kterém kdysi udělal své první hokejové krůčky, mu už slouží jenom k rybaření.