fbpx

Život je plný překážek o to důležitější je to nevzdávat a vytrvat. O tom, že chce hrát hokej, měl Daniel jasno již odmalička, přestože jeho první kontakt s ledovou plochou nebyl zdaleka ideální. Tím spíš, když svůj první trénink absolvoval mladý hokejista ve vypůjčené výstroji, která mu příliš nesedla. Jeho začátečnické kroky na ledě by se pak daly přirovnat ke chvíli, kdy dívka poprvé obuje boty na vysokých podpatcích. Pro lepší představu by si, obzvláště kluci, měli představit tučňáčí pochod. Svou někdejší nemotornost však Daniel brzy překonal a v šesti letech dobruslil až do mládežnického týmu brněnské Komety a později i do juniorského týmu Warrior Brno.

Že je pro Daniela Brno srdcovou záležitostí je patrné i z výběru jeho školy. Studiem mikroelektroniky a technologie na VUT, by se chtěl zdokonalit v této oblasti. Získané znalosti se mu jistě nebudou hodit jen v jeho současné práci, ale i v osobním životě. Zatímco dříve bylo základní dovedností, kterou by měl muž ovládat zatloukání hřebíků, v dnešní moderní době spíše člověk u ženy uspěje, když jí dokáže spravit mobil.

O možnosti hrát za univerzitní tým Cavaliers Brno se Daniel dozvěděl od svého nejlepšího kamaráda. „Bral jsem to jako skvělou možnost a strašně mě to chytlo. Máme skvělou partu i lidi okolo sebe, kteří nám moc pomáhají,“ říká o svých pocitech z nově založeného klubu Daniel. Stejně jako jeho trenér věří, že po „zakostření“ a sehrání týmu budou pro své soupeře obávanou hrozbou.