fbpx

Cavaliers Brno a Univerzita obrany zahájili spolupráci

By 13/11/2017 Září 19th, 2019 Aktuality, Tisková zpráva

Hokejový klub Cavaliers Brno získal výraznou posilu. Nikoliv však do hráčského kádru, nýbrž do svého zázemí a organizace. Zástupci oddílu zahájili spolupráci s brněnskou Univerzitou obrany. Obě strany věří, že mohou na společné cestě vykonat pro brněnské vysokoškoláky mnoho dobrého.

„Univerzita obrany v Brně dlouhodobě a úspěšně spolupracuje s dalšími brněnskými školami v mnoha směrech a oblast sportu k nim jednoznačně patří. Prezentace našich studentů a absolventů, kteří dosáhli výrazných úspěchů v různých sportovních odvětvích, je i důležitým marketingovým faktorem, který motivuje mladé lidi ke službě v Armádě ČR a ke studiu na naší škole. Tělesná výchova a sport jsou jedněmi z výrazných atributů přípravy studentů Univerzity obrany na profesi vojáka z povolání. Účast studentů UO ve společném hokejovém týmu brněnských VŠ proto jednoznačně vítám,“ uvedl rektor Univerzity obrany brigádní generál prof. Bohuslav Přikryl.

„Jsme šťastní, že se nám podařilo získat záštitu právě Univerzity obrany. Věřím, že tato spolupráce bude výhodná pro obě strany, že přitáhneme budoucí vojáky na školu právě přidanou hodnotou jakou je spojení studia s možností hrát univerzitní hokej. Naší snahou je prezentovat školu na mezinárodním fóru v tom nejlepším možném světle. Věřím, že společně vybudujeme silnou značku Cavaliers Brno. Naší snahou je získat další školy, které se budou podílet jako Univerzita obrany na chodu celého týmu ať už na ledě či mimo něj,“ poznamenal Daniel Jochman, předseda Cavaliers Brno.

Univerzita obrany je jediná vojenská vysoká škola v ČR. Zabezpečuje vysokoškolskou přípravu budoucích důstojníků Armády ČR a civilních odborníků pro bezpečnostní a obranný průmysl v bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech. Současně je významným vědecko-výzkumným a expertním centrem v oblasti bezpečnosti a obrany.

Hokejový klub Cavaliers Brno vznikl v roce 2017 a od sezóny 2017/2018 hraje Evropskou univerzitní hokejovou ligu EUHL). Je složen ze studentů brněnských vysokých škol a univerzit jak na ledě, tak mimo něj. Studentům nabízí spolupráci ve formě praxe dle jejich studijních oborů. Do budoucna chce klub nadále rozvíjet svoji značku a bojovat o nejvyšší mety na sportovním poli.