fbpx

Hned několik historických momentů přineslo nedělní utkání Cavaliers Brno v Budapešti. Brňané soupeře porazili 6:3 a připsali si první body do tabulky EUHL. Ba co víc, v dresu kavalírů se prvním hattrickem blýskl útočník Daniel Polzer. „Nejvíce si na vítězství cením toho, že jsme k němu došli jako tým, který eliminuje chyby jednotlivců,” svěřil se po utkání šťastný střelec.

Jaké jsou pocity po prvním vítězném utkání?
Vynikající. Už několik utkání v řadě jsme se pokoušeli prolomit sérii neúspěchů, když nám k vítěznému konci chybělo jen pár finálních přihrávek. Jsem rád, že to tentokrát konečně vyšlo.

Co rozhodlo duel s Budapeští?
Jako tým jsme se výrazně semkli a hned od zčátku jsme do toho vlítli. Tím, že jsme bojovali jeden za druhého, se nám podařilo dotáhout zápas do vítězného konce. Nejvíce si na vítězství cením toho, že jsme k němu došli jako tým, který eliminuje chyby jednotlivců.

Stal ses prvním kavalírem, kterému se v EUHL podařilo vstřelit hattrick. Jak bys popsal cestu, která k tomuto počinu vedla?
Při prvním gólu jsem vybruslil zpoza brány, před gólmanem clonili dva hráči, a mě se podařilo přesně vystřelit. Druhá trefa vyplynula z tlaku, který jsme si vypracovali. A ta třetí? Libor Dobšák potáhl puk po křídle, já se ocitl sám před brankářem a nadvakrát se mi podařilo dostat kotouč za jeho záda.

Do utkání jste vstoupili výborně, brzy jste vedli 3:0. Soupeř ale ve druhé části snížil na rozdíl jediné branky. Řekli jste si k tomu něco v kabině?
Góly jsme inkasovali hlavně kvůli vlastní nedbalosti. Trenér nás o přestávce poučil a motivoval, abychom se ve třetí třetině dostali znovu do pohody. Díky tomu jsme mohli opět předvádět vlastní hru, kterou máme natrénovanou a která nám sedí.

Jaká vlastně byla cesta autobusem do maďarské metropole?
Po cestě byly nějaké drobné závady, ale na utkání jsme docestovali včas a i přes vynechanou rozcičku na suchu to v kabině před zápasem vypadalo dobře. Mám pocit, že nás to vůbec nerozhodilo, právě naopak. Jakmile jsme vyběhli na led, zintenzivnili jsme rozcvičku a na soupeře nastoupili hned od začátku.

Co říkáte obecně na podmínky, ve kterých jste utkání s Budapeští odehráli?
Stadion byl moc pěkný, například oproti Slovanu Bratislava byl led i vzduch mnohem lepší, čistší. Přivítal bych více takových stadionů, třeba i v Brně.