fbpx

Dnes ti představujeme prvního střelce, který skóroval za Cavaliers Brno. Je jím Jiří Svatuška. Tento dvacetiletý mladík a student Masarykovy Univerzity nám popsal průběh zápasu ze svého pohledu a podělil se o pocity ze hry.

Ahoj Jirko, stal ses prvním střelcem Kavalírů. Jaký je to pro tebe pocit?

Je to příjemný pocit, ale raději bych ten gól dnes vyměnil za první výhru. Měli jsme přesilovou hru, ve které jsme si hned z úvodu mohli vytvořit gólovou šanci, jen kdybychom se lépe zorientovali v předbrankovém prostoru.

Jak jsi svůj první gól oslavil?

Zvedl jsem ruce a jel se radovat za spoluhráči.

Můžeš nám popsat gólovou situaci? Byla to nacvičená souhra nebo jsi spíše byl, jak se říká: “Ve správný čas na správném místě?”

Protihráč chtěl vyhodit puk z pásma, ale jeho pokus zastavil výborným zákrokem náš obránce, který bez rozmýšlení pálil puk na gólmana, kde už jsem stál já. Mírnou tečí jsem změnil směr dráhy. Byl sem ve správný čas na správném místě.

Na prví gól jsme čekali 3 zápasy. Co bylo rozhodující v přípravě?

Už to bylo celkem frustrující, nevstřelit tři zápasy gól a to jsme těch šancí měli spoustu. Hlavně v prvním zápase, kde jsme soupeře přestříleli.

Jaká byla nálada v kabině před zápasem a po něm?

Nálada v kabině byla výborná. Všichni jsme věřili, že to dnes prolomíme a budeme slavit první body. Bohužel to dnes nevyšlo úplně podle představ.

Jakou máš vizi do budoucna?

Určitě bych si přál, abychom se dostali do play off a pak ať už se stane cokoliv.

Za stavu 3:4 jste mohli dorovnat. Diplomati však začali tlačit a vstřelili dva góly. Co se podle tebe stalo?

Byl to hokej nahoru a dolů. Po gólu na 3:5 jsem nestihl dobruslit situaci a hráč, kterého jsem měl bránit, se ocitl osamocený před našim brankářem. Dostal přihrávku, kterou dokázal proměnit. Ten poslední gól jsem už neviděl.

Kde vidíš prostor pro zlepšení do budoucích utkáni?

Měli bychom si více pomáhat. Útočníci by měli pomáhat bekům a beci by měli podporovat útočníky směrem dopředu. Hlavně hrát týmově a obětavě. Máme celkem mladý tým, tak to musíme uhrát urputností.

Děkuji Jirko za rozhovor. Přeji týmu, aby se v nadcházejícím zápase s kádrem Budapeště podařilo proměnit ješte více střel.