fbpx

„Bylo to ještě na starém stadionu za Lužánkami,“ vzpomíná brankář Jakub Bartošek na své hokejové začátky. Když se poprvé ve čtyřech letech postavil na led, měl jasno. „Od té chvíle jsem věděl, že chci hrát hokej, co nejvíc to půjde,“ přibližuje. Za možnost věnovat se hokeji vděčí zejména rodičům, kteří ho později přihlásili na hokejovou školu na Úvoze. Po prvním roce se rozhodl, že bude chytat.

Jako všichni hráči Evropské univerzitní hokejové ligy, také Jakub je studentem vysoké školy. Pro svůj kladný vztah k matematice se rozhodl studovat Ekonomii a management na VUT. Při výběru školy převážila možnost zůstat ve svém rodném městě, v Brně. „Nejvíc času trávím ve škole, mimo led si rád zajdu na kolo nebo bazén,“ hlásí Jakub s tím, že nepohrdne ani dobrou knihou či návštěvou divadla ve společnosti své přítelkyně.

V možnosti přidat se ke kavalírům vidí příležitost. Novému týmu chce v zápasech hlavně pomoct uspět v jeho premiérové sezóně. A jeho vzory? „Samozřejmě Dominik Hašek. A také Roman Čechmánek,“ prozrazuje Jakub.

Před zápasem jej nejvíce nabudí rozcvička a atmosféra v kabině. Víc o svých rituálech ale neprozradí. „Mohly by přestat fungovat,“ směje se.

Mimo studijních cílů má Jakub i ty hokejové. Držme mu společně palce, aby se blížil stále víc k jejich splnění.