fbpx

Bohdan pochází z Břeclavi, menšího města na jižní Moravě, jehož okolí a vesničky jsou známé svými vinnými sady. Do Brna to má kousek a rád zde tráví svůj čas, proto není překvapením, že se už v minulosti postavil na led za místní hokejový tým Warrior Brno. Po hokeji začal bažit už jako pětiletý po vzoru svého kamaráda ze školky. Chuť v něm vzrostla až natolik, že jednoho dne uprosil své rodiče, aby ho odvezli na hokejový stadion.

Ti chtěli dát malému Bohdanovi ještě na výběr a tak se ho na křižovatce zeptali, zda nechce odbočit směrem k fotbalovému stadionu. „Moje odpověď, že fotbal si zahraju kdykoliv za barákem, jim však stačila a šlo se na zimák,“ vzpomíná Bohdan na moment, díky kterému je dnes jedním z kavalírů. V Brně se Bohdan věnuje studiu, konkrétně počítačové podpoře v řízení podniku na VOŠ Brno Sokolská.

Jeho srdce ale nejvíc hoří pro sport jako takový a proto je pro něj důležité věnovat se hlavně hokeji. Spekulace o zrušení juniorské ligy ho proto vůbec nepotěšily. Slunce však vyšlo, když zjistil, že může být součástí EUHL a hrát v univerzitním týmu. „Přidat se ke kavalírům byla pro mě jasná volba,“ potvrzuje. A věří, že se tým rychle adaptuje na úroveň EUHL a probojuje se až do play-off.

Bohdan je zkrátka sportovec tělem i duší a proto neodmítne nabídku na hraní jakéhokoliv sportu nebo cvičení ve fitness centru. Volný čas se snaží trávit s přáteli, se kterými se v Brně nikdy nenudí. Rád si zajde do kina nebo na jedno to orosené, ke kterému si ale nikdy nedá tlačenku. Tu totiž ze srdce nenávidí. Co by zachraňoval, kdyby se přiřítila zombie apokalypsa? „Rodinu, nejlepšího kámoše a nějakou tu holku. Je přece potřeba šířit hokejové geny,“ směje se.