fbpx

Svůj první přípravný zápas odehráli Cavaliers v sobotu na domácím ledě proti bratislavskému týmu Paneuropa Kings. Ti získali náskok už v první třetině a zápas skončil s výsledkem 4:7 ve prospěch bratislavského týmu.

Výsledek však brněnští Cavaliers vnímají pozitivně. „Vzhledem k tomu, že jsme měli po pěti minutách dva góly v naší bráně, mohlo to dopadnout hůř. Dokázali jsme se ale zvednout a držet tempo. Na konci zápasu jsme výborně útočili a dokonce soupeře přehrávali,“ zhodnotil za brněnský tým Adam Kozel. Bratislavští Paneuropa Kings jsou s vítězným výsledkem spokojeni. Obránce Marko Šotek zhodnotil jejich hru jako rychlejší a energičtější, než v prvním přípravném zápase. „První třetinu jsme měli jasně v rukách, kdy se nám povedlo dát soupeři tři góly. V útoku jsme byli silní, skřípala nám však obrana. Nejvíce ve druhé třetině, kdy byl soupeř lepší,“ řekl Šotek.

Nový brněnský tým si nyní klade za úkol potkávat se co nejvíce na tréninzích i mimo ně. „Jelikož jsme nový tým, musíme se potkávat co nejvíce a zlepšovat naši fyzickou a taktickou stránku,“ dodal Kozel. S adaptací nových hráčů do týmu se potýká i bratislavský tým, který nyní v EUHL startuje svoji pátou sezonu.

Zuzana Kočišová