Ani další domácí zápas Kavalírům body nepřinesl, s Black Dogs prohráli 2:5

V pátečním zápase se brněnští Cavaliers postavili proti týmu z jihu Čech Black Dogs Budweis. Po první třetině odcházeli Brňané do kabin za stavu 0:3 a přestože se jim ve druhé periodě podařilo snížit náskok soupeřů na rozdíl jediného gólu, úspěch nakonec neslavili. S konečným výsledkem 2:5 je Black Dogs obrali o tři body.

Do pátečního utkání nevstoupili Kavalíři ideálně. Ve 4. minutě si šel na dvě minuty sednout útočník Filip Dvořák a zanedlouho i další z Kavalírů a Black Dogs tak dostali výhodu první přesilové hry. Budějovičtí uzavřeli domácí v obranném pásmu a mnohými střelami se pokoušeli zavěsit kotouč do sítě. Ani jedna z nich se však nesetkala s úspěchem, Kavalíři pásmo ubránili. Po vyrovnání počtu hráčů na ledě přešli Brněnští do protiútoku. Otevřít skóre zápasu se pokusil například Matouš Stupka, Martin Antal nebo Richard Orsech. Brankář Black Dogs však dokázal udržet svůj tým nad vodou. Přestože několik následujících minut byli na puku převážně domácí, tak jako v mnoha jiných duelech se i v tom dnešním ukázalo, že i jen malé zaváhání ze strany Cavaliers soupeřům stačí, aby skórovali. V 10. minutě se k puku dostal Lukáš Holub, vystřelil z předbrankového prostoru a neminul. Náskok nad Kavalíry vzápětí ještě zvýšil Jakub Jiřinec a domácí se tak ocitli v nelehké situaci. Ve 12. minutě vystřelil z pravého kruhu Filip Dvořák, jeho střela však bohužel skončila na betonech hostujícího brankáře. I následující pokusy domácích se dařilo Richardu Křížovi zdatně mařit. Tři minuty před koncem první periody zasadili Black Dogs domácím další ránu. Matěj Dvořák vypálil kotouč od modré, ten se nešťastně odrazil od tyče a skončil v brněnské síti – 0:3. Skóre se už před zazněním bzučáku nezměnilo, a tak Kavalíři odcházeli do kabiny s tříbrankovým mankem na krku.

Druhou třetinu začali Cavaliers o poznání lépe. Dařilo se jim bránit, nepouštět hosty do tolika šancí a celkově přenést hru více na soupeřovo území. První šanci třetiny si vytvořil Matouš Stupka, který se několikrát uvolnil před jihočeským gólmanem, překonat ho ale nedokázal. Vzápětí zkusil nahození od modré čáry Libor Dobšák, k dorážce se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal. Při soustavném tlaku ale na sebe nenechalo snížení skóre dlouho čekat. Ve 28. minutě započal samostatnou akci Bohdan Dobiáš. Ve vlastním obranném pásmu nabral rychlost, prodral se středem ledu a navzdory dvěma obráncům, kteří mu situaci ztěžovali, poslal nakonec puk za záda hostujícího gólmana a snížil stav utkání na 1:3. Po krátkém sledu faulů na obou stranách si týmy vyzkoušely hru 4 na 4. Tu ovládli Kavalíři, nepustili hosty ani k jediné šanci a sami si několik vytvořili, bohužel ani jedna z nich nebyla úspěšná. Ve 34. minutě se dostal do výborné pozice Jan Malíř, jeho střela ale proletěla těsně nad břevnem. Úspěch neslavil ani pokus Filipa Dvořáka, který se pokusil brankáře překvapit z otočky. Další změna skóre přišla až ve 36. minutě, kdy si perfektní pozici před bránou připravil Dominik Cívka a po přihrávce zpoza brány přesnou trefou snížil na 2:3. Radost ale Kavalírům nevydržela dlouho. Pouhých 12 vteřin před koncem třetiny se z pravého kruhu trefil Matěj Šafář a upravil tak před pauzou skóre na 2:4.

V poslední třetině si Kavalíři vyzkoušeli první přesilovou hru. Využít výhody se pokusil například Daniel Polzer, jeho střelu z vrcholku kruhů však dokázal brankář hostí vyrazit. Úspěch neslavily ani další pokusy Kavalírů, kotouč vystřelený od Matouše Stupky skončil v gólmanově lapačce, proměnit šanci zblízka se nepodařilo ani Jiřímu Svatuškovi. Jan Malíř pálil od modré těsně vedle brány, cestu do sítě hostí nenašla ani střela Jakuba Stromka.  Black Dogs měli při svém následném útoku víc štěstí. V 53. minutě se i přes obležení obránců dokázal před brněnskou bránou uvolnit Tomáš Křenek a trefou pod břevno stanovil konečné skóre zápasu 2:5.