fbpx

Středeční vítězství se Kavalírům zopakovat nepodařilo. Na ledě Diplomatů padli 5:1

By 26/01/2019Aktuality

Do pátečního duelu proti slovenskému týmu Diplomats Pressburg nastoupili Kavalíři odhodlaní zopakovat tříbodové vítězství a přiblížit se tak play-off. Štěstí však tentokrát stálo na straně domácích. Pětibrankové manko se Brněnským sice podařilo v poslední třetině snížit díky přesné střele Filipa Vilímka, zvrátit stav utkání se jim už ale nedokázali a tři body tak zůstaly v Bratislavě.

Už ve třetí minutě dostali Kavalíři šanci otevřít skóre zápasu v podobě první přesilové hry, když si šel za sekání sednout Viliam Seliga. Během těchto dvou minut se pokusili slovenského gólmana překonat Radim Nossek, který vystřelil z mezikruží, a Libor Dobšák, který vypálil od modré. Ani jeden z Brněnských však Mariána Bohuse neprostřelil. V sedmé minutě vyvedl po prudkém nájezdu slovenského gólmana z míry Martin Viest, najíždějící František Rod se ale k dorážce uvolněného puku nedostal. V osmé minutě si Kavalíři nepohlídali počet hráčů na ledě a poprvé se dostali do početní nevýhody. V oslabení museli brněnští čelit několika výpadům ze strany domácích, které nakonec zúročil Matúš Mucha a otevřel tak skóre zápasu. Hned poté se ale situace obrátila a početní výhodu získali Cavaliers. Už v úvodu přesilovky prověřil gólmanovu pozornost Martin Antal, první z jeho pokusů ale skončil v lapačce a druhý těsně minul bránu. Následně se ke střelám dostali Jiří Svatuška a Filip Vilímek, jejich pokusy ale trefily pouze betony a přilbu slovenského brankáře. Na konci první třetiny se ke slovu dostali opět Diplomati. Vytvořili chaos před bránou hostů a po několika pokusech se povedlo protlačit puk za Bartoškova záda Islamu Kertantimu. Stav zápasu po první třetině – 2:0.

Do druhé třetiny naskočili hosté v početní výhodě. Hned zkraje zatlačili slovenský tým do jejich obranného pásma a v tlaku nepolevili ani po skončení přesilové hry. Bohdan Dobiáš ale pálil pouze do lapačky, Filip Vilímek zase do boční sítě a žádný z brněnských pokusů tak úspěch nesklízel. Naopak ve 25. minutě vyrazili domácí do protiútoku, obsadili brněnské obranné pásmo a zatlačili na bránu. První dvě střely ještě Bartošek vytěsnil, na najíždějícího Islama Kertantiho už ale nestačil a bratislavští tak zvýšili svůj náskok na 3:0. Ještě než se Kavalíři stačili vzpamatovat, přišla další rána a za Diplomaty zvyšoval na 4:0 Patrik Kratochvíla. Brněnský tým se vzedmul k odporu, dotlačit puk do slovenských sítí se jim ale nedařilo. Filip Vilímek těsně minul bránu, střely Jana Malíře a Filipa Vojáčka zase slovenský brankář skryl v lapačce. Ve 35. minutě navíc poskytli Diplomatům další výhodu přesilové hry, kterou se domácím opět podařilo zužitkovat. Náskok 5:0 zařídil Daniel Guryca. Kavalíři se ještě pokusili zabojovat. V posledních minutách zatlačili, Radim Nossek pálil z mezikruží, následně nahazoval Martin Antal a dorážel Bohdan Dobiáš. Střelecké štěstí se ale hostům i nadále vyhýbalo a stav utkání už se tak do konce třetiny neměnil.

S prvními vteřinami poslední periody se Brněnským naskytla naděje zápas ještě zvrátit, když z levého kruhu vypálil Filip Vilímek a neminul. Hned v následující minutě se Kavalírům naskytla další skvělá příležitost v podobě přesilové hry. Hosté tlačili na domácí tým, vytvořili var před bratislavskou brankou a ostřelovali domácího gólmana. Při kombinaci Kamil Káčera, Radima Nosska a Jiřího Svatušky se jim však gól svítit nepodařilo, neúspěšně dopadly i pokusy Libora Dobšáka a Františka Roda. Ve 47. minutě vystřelil z vrcholku kruhů i jediný úspěšný střelec pátečního zápasu Filip Vilímek, i jeho pokus však skončil pouze v betonech slovenského brankáře. V následném oslabení Kavalírů se několika skvělými zákroky blýskl Jakub Bartošek a domácí už tak skóre nenavýšili. Změnit ho se ale i přes několik početních výhod nepovedlo ani Kavalírům a tři body tak po prohře 1:5 zůstaly v Bratislavě.