fbpx

Ostrava poprvé padla na domácím ledě. Kavalíři si připisují tři body

By 24/01/2019Aktuality

Středeční duel ve Frýdku-Místku vyšel Kavalírům znamenitě. Po novém roce naskočili Brněnští do zápasu s BO Ostrava plni nových sil a už od začátku udávali tempo hry. První vstřelený gól si už po pár minutách připsal Pavel Pospíšil, který v poslední periodě ještě navýšil náskok na 2:0.  Několik minut před koncem se sice domácím podařilo číslice na tabuli upravit na 1:2, zvrátit stav utkání už však nebylo v jejich silách. Kavalíři tak jako první tým Evropské univerzitní ligy (EUHL) obrali Ostravu na domácí půdě o tři body.

Do prvního zápasu letošního roku vjeli Kavalíři plni nové energie. Hned dvacet vteřin po doznění gongu si prostor před ostravskou bránou vytvořili Matouš Stupka s Danielem Polzerem, jejich kombinace ale k prvnímu gólu nevedla. Ve druhé minutě na aktivní začátek navázal Tomáš Kučera, jeho střela od modré čáry ale skončila mimo bránu. Hned poté se před ostravského gólmana probojoval Pavel Pospíšil, střela z otočky však v síti neskončila. To ale Pospíšila neodradilo. Hned následně skvěle vystihl přihrávku od Daniela Polzera a poslal Kavalíry do vedení 1:0.  V 9. minutě se útočným pásmem probojoval Ondřej Dlouhý a pozornost domácího brankáře prověřil ostrou ránou zprava. Peter Putec ale tentokrát nezaváhal a jeho pokus vykryl. Od modré čáry následně vypálil Bohdan Dobiáš, chvíli po něm se ke střele dostal i Daniel Polzer, skóre se ale neměnilo. Ze strany domácích mířili na brněnskou bránu Marek Kovalski a Antonín Kurník, gólman Jakub Bartošek ale vychytal všechny jejich snahy a do šatny tak Kavalíři odcházeli za vedení 1:0.

Do druhé třetiny naskočili hosté v početní nevýhodě, zbytek trestu si odpykával Jan Malíř. Stavy hráčů na ledě se ale brzy vyrovnaly, když byl vyloučen i jeden z ostravských hráčů. Kavalírům se tak naskytla možnost minutové přesilovky, té ale nevyužili. Naopak museli následně čelit dvěma nebezpečným sólovým útokům. Jakub Bartošek ale nezaváhal a oba samostatné nájezdy vychytal. Ostravští snahu srovnat skóre nevzdali a v polovině třetiny vytvořili před bránou hostů nepříjemné dusno. Nejvíce se Kavalíři zapotili při kombinaci Ondřeje Kosiny, Dominika Moravčíka a Mariana Maje, nenechali se ale zlomit a díky skvělé práci gólmana i obrany se stav utkání nezměnil. Ve 33. minutě se za Ostravské pokusil vyrovnat Jakub Bača, jeho střelu od modré ale dokázal výborně chytající Bartošek vyrazit betony a domácím tak opět zůstaly jen oči pro pláč. Hned v následující minutě si však šel za napadení sednout Filip Vilímek a domácím se tak naskytla šance skórovat. Přesilovou hru však Vlci nedokázali využít, hosté svou početní nevýhodu zvládli bravurně. Nejenže nepustili domácí k jediné šanci, ale sami si jednu vytvořili, když v 35. minutě vypálil na ostravskou bránu Tomáš Kučera. I jeho střelu ale domácí gólman vykryl. Před koncem třetiny se BO Ostrava dostala opět ke slovu a vyvíjela tlak před brněnskou svatyní. Nikomu z hráčů se ale zakončit nepodařilo. I na konci druhé periody tak tabule hlásala slibných 1:0 pro Kavalíry.

V poslední třetině se Kavalíři dostali opět do ráže a vytrvale trápili ostravskou obranu. Šanci navýšit dosavadní skóre zápasu dostal například Tomáš Kučera, kotouč vystřelený od modré však v síti neskončil. Překonat ostravského brankáře se ve 43. minutě opět pokusil Ondřej Dlouhý, i jeho síly byly však na Petera Putce krátké. Ve 44. minutě se hosté poprvé za hru dostali k celým dvěma minutám přesilovky. Dařilo se jim držet útočné pásmo, ani jedna ze střel ale k navýšení skóre nevedla. Ve 46. minutě vybojoval puk Michal Gombarčík, dostal se do úniku a vystřelil z mezikruží. Bohužel se kotouč jen odrazil od gólmanových betonů a k navýšení skóre nevedl. Na jeho snahu navázal Bohdan Dobiáš, kterému se podařilo hned po necelé minutě ostravského gólmana nepříjemně překvapit. Peter Putec Dobiášovu střelu tak tak vyrazil, ale na chvíli o puku ztratil přehled. Ten potom sice rozevlál ostravskou síť, bohužel ale pouze zvenku. O dvě minuty později zahrozil opět Ondřej Dlouhý, vystřelený kotouč se však brankáři domácích podařilo ukrýt v lapačce. V 51. minutě se před ostravskou bránu probojovala trojice brněnských útočníků Daniel Polzer, Matouš Stupka a Pavel Pospíšil. Domácího gólmana trápili ze všech úhlů, až se nakonec zadařilo a Pavel Pospíšil přesnou trefou zvýšil náskok Kavalírů na 2:0. Domácí dvě minuty na to zápas zdramatizovali, když Jakub Gelnar upravil skóre na 1:2. Po zbytek utkání emoce jiskřily, u obou týmů došlo k několika vyloučením. Ostravským ale ani několik přesilovek nepomohlo k tomu, aby utkání zvrátili na svou stranu. Kavalírům se tak jako prvnímu týmu EUHL podařilo porazit Ostravské na jejich domácí půdě a do Brna tak odváží tři body.