Kavalíři zaskočili lídra tabulky. Vyrovnaný souboj se jim však do vítězného konce dotáhnout nepodařilo

By 05/12/2018Aktuality

Do úterního derby naskočili Kavalíři s viditelnou radostí. Aby taky ne, na tribuny je přišlo podpořit nebývalé množství fanoušků s dresy, bubny a transparenty. Kotel složený převážně ze studentů Univerzity obrany vyráběl celý zápas vynikající atmosféru a Kavalíři ve snaze je nezklamat sehráli skvělý zápas. Šance tvořily oba týmy a bylo znát, že i přes veškerá očekávání nebude mít souboj o Štatl jednoznačný scénář. Téměř až do konce první třetiny hlásala tabule nerozhodný stav 0:0. Otevřít skóre zápasu se až v posledních vteřinách úvodní periody podařilo Masarykově univerzitě. Přestože domácí si následně připsali i další góly, Kavalíři obratně dotahovali, rozhodnuti dobýt Brno. To se jim nakonec i přes skvělé výkony nepodařilo a tři body si tak odnesla Masaryčka.

I když hráči HC Masaryk University vstoupili do zápasu jako jasní favorité vévodící první příčce tabulky, první třetina tomu ani zdaleka nedopovídala. Hned v úvodních minutách zápasu si Kavalíři vytvořili dvě hezké šance. Masaryčka poprvé výrazně zatlačila až ve čtvrté minutě, kdy vytvořila var před bránou Cavaliers, ten hosté ale obratně ubránili. Hned vzápětí vystartovali do protiútoku, od modré vystřelil Jiří Bambula a ruch nastal před domácí bránou. Ani z toho ale první gól zápasu nepadl. Při dalších pokusech HC Masaryk University se blýsknul vynikající Marek Huzlík, když vychytal hned dvě nebezpečné střely z hokejek domácích útočníků. Další šanci Kavalírů vyrobil po přihrávce Filipa Dvořáka Radim Nossek, když v nájezdu nahodil puk na domácí bránu. Než se ale jeho spoluhráči dostali k dorážce, brankář Nir Tichon kotouč bezpečně ukryl v lapačce. První přesilovou hru zápasu si zahráli Medvědi, na trestnou lavici se na dvě minuty posadil Martin Antal. Oslabení hosté ale bravurně ubránili a hned po Antalově návratu na led využili plného počtu hráčů a vyrazili do útoku. Na bránu vystřelil nejprve Dominik Cívka, následně dvakrát Martin Antal, ani jeden pokus se ale nepovedlo umístit za záda domácího gólmana. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny byl vyloučen Filip Vilímek a hráči Masaryčky tak dostali další možnost zahrát si přesilovku. Cavaliers i tentokrát bránili skvěle, necelých 13 vteřin před koncem třetiny se jim ale nepodařilo uhlídat Jana Vaverku a do šaten tak odcházeli za stavu 1:0 pro domácí HC Masaryk University.

Navýšit dosavadní skóre zápasu se Medvědům podařilo už v úvodních vteřinách druhé třetiny, když do branky skóroval opět Jan Vaverka. Domácí tým i nadále vyvíjel tlak na Kavalíry. V 22. minutě se hráčům Masarykovy univerzity podařilo uzavřít Cavaliers v obranném pásmu a vytrvale ostřelovali brankáře. Vyzrát nad výborně chytajícím Markem Huzlíkem se jim však nepodařilo. V 28. minutě překonal obranu Kavalírů Michal Vlašín, hledání skuliny mezi Huzlíkovými betony mu ale nevyšlo a domácí tak opět své šance nevyužili. Pozadu nezůstávali ani Kavalíři, svatyni domácích ohrozil například Bohdan Dobiáš nebo Jiří Bambula. Všechny střely byly ale vyraženy mimo bránu a skóre na tabuli zůstávalo neměnné. Velká šance dohnat dosavadní náskok soupeře přišla ve 33. minutě, kdy si šel za sekání na dvě minuty sednout Pavel Tomaník a hosté si tak také vyzkoušeli hru 5 na 4. Přestože Kavalíři drželi domácí dlouhou dobu v šachu a diváci se mohli pokochat několika vytvořenými šancemi, gól se jim vsítit nepodařilo. Touha Cavaliers jít ve stopách Gladiators Trenčín a překonat favorita soutěže neutuchala ani s krátícím se časem do konce druhé periody. Čtyři minuty před zazněním bzučáku zahrozil Filip Vilímek, který po chybě v domácí rozehrávce vyrazil ostře dopředu. Za záda brankáře se ale nedostala ani jeho střela, ani následná dorážka Radima Nosska. Kavalíři i nadále dostávali Medvědy pod tlak, Tichon však svůj tým podržel nad vodou až do konce druhé třetiny.

Závěrečnou periodu rozehráli domácí opět gólem, po kombinaci s Tomášem Račickým a Michalem Vlašínem navýšil Matěj Florek náskok domácích na 3:0. Hned vzápětí byl navíc vyloučen Libor Dobšák a domácím se opět podařilo oslabení Kavalírů využít, když do branky skóroval Jakub Heža. Hosté se ale ani při nepříznivém skóre nevzdali a tvořili šanci za šancí. Gólmana domácích se konečně podařilo překonat ve 48. minutě Danielovi Polzerovi, který po přihrávce Kamila Káčera zamířil z levého kruhu a neminul. Po tom, co Kavalíři snížili náskok soupeře, přešla Masaryčka opět do útoku. Všechny jejich snahy však zůstaly liché, prostřelit brankáře Cavaliers se jim nedařilo. Kavalíři, motivováni prvním vstřeleným gólem derby, reagovali na snahy domácích ještě větším úsilím. To se jim vyplatilo už ve 49. minutě, když se mohli radovat z druhého vstřeleného gólu. Ve velmi krátkém čase si vytvořili hned několik šancí a na bránu vystřelili z mnoha úhlů. Najít prostor, kam domácí brankář nedosáhl, se ale podařilo až Martinu Antalovi. Hosté tak snížili skóre na dvoubrankový rozdíl.  S krátícím se časem do konce utkání se Cavaliers snažili vytvářet co největší tlak. Před bránou Medvědů kombinovali Radim Nossek s Dominikem Cívkou, jejich pokusy ale domácí gólman vykryl. Kavalíři urputně bojovali až do samotného konce utkání, skóre už se jim ale už bohužel upravit nepodařilo. Domácí hráči z HC Masaryk University si tak po výhře 4:2 odnášeli z brněnského derby 3 body.