Tři body putují do Ostravy. Koncovku vyrovnaného zápasu zvládli lépe Ostravští

By 29/11/2018Aktuality

Do zápasu s Ostravou šli Kavalíři odhodlaní zopakovat vítězství z minulého týdne. Přestože byli na ledě velmi aktivní a připsali si mnoho šancí, na Ostravu nakonec nestačili. S konečným výsledkem 1:4 tak tři body putují do Ostravy.

Po úspěchu z předchozího domácího zápasu naskočili Kavalíři na led plní odhodlání připsat si další tři body. Převahu se jim podařilo vytvořit už ve 40. vteřině, kdy pro domácí vybojoval při samostatném výpadu do útočného pásma první přesilovku Filip Vilímek. Během početní výhody uzavřeli Brněnští hosty v jejich obranném pásmu. Vzniklého tlaku využili svými střelami od modré čáry Tomáš Kučera a Martin Antal, ani jednomu se ale otevřít skóre zápasu nepodařilo. Ke konci přesilové hry se však hostům podařilo ze sevření Kavalírů vymanit a přejít do brejku. Díky překvapivému nájezdu se povedlo vsítit první gól ostravskému hráči Jakubovi Gelnarovi. Na změnu skóre se domácí snažili zareagovat vytvořením hned několika šancí před ostravskou bránou. Z mezikruží vypálil například Ondřej Dlouhý, dostat kotouč do brány se mu však nepodařilo. Odraženého puku se hned chopil najíždějící Daniel Polzer, ani on ale střelecké štěstí neměl. Vzápětí pálil Bohdan Dobiáš z dálky, tečovaný puk se ale pouze odrazil od konstrukce ostravské brány. Skóre zápasu se před zazněním bzučáku změnilo ještě jednou. Necelou minutu před koncem třetiny se Ostravským podařilo rozhodit domácí obranu a při vzniklém chaosu před brněnskou svatyní zvýšil náskok hostů svou trefou Filip Dyrr. Po první třetině tak tabule hlásila 2:0 pro hosty.

Hra se na začátku druhé třetiny velmi zrychlila. U Kavalírů bylo jasně vidět, že se žádné házení ručníku do ringu konat nebude. V 25. minutě se do větších šancí dostali Filip Vilímek a Radim Nossek, který pálil od modré. I přestože se už skoro zdálo, že se Nosskova střela shledá s úspěchem, kotouč nakonec skončil v náruči ostravského gólmana. O tři minuty později dostali Kavalíři při přesilové hře další příležitost otočit dosavadní skóre zápasu na svou stranu. I přes několik pokusů se jim však brankáře hostů překonat nepodařilo a Ostravští zareagovali na aktivitu domácího týmu ostrým protiútokem, při kterém se výborným zákrokem blýskl domácí Marek Huzlík. Jako by tento pokus rozsvítil kontrolku v myslích brněnských hráčů. Po zbytek třetiny ukazovali Kavalíři Vlkům, komu patří led. Po kluzišti létali rychleji než vystřelené puky a ostřelovali ostravskou bránu. Pět minut před koncem třetiny se k puku dostal domácí kapitán Libor Dobšák, který se v nájezdu zkušenou kličkou zbavil ostravského obránce a sám vyrazil na bránu, na gólmana ale nestačil. Při ostravském protiútoku bránil domácí Dominik Cívka tak vehementně, že si vysloužil rozbitý ret a zařídil tak pro Kavalíry čtyřminutovou přesilovku. V té už Brněnští nezaváhali, zafungovala vojenská souhra a po přihrávce Ondřeje Dlouhého vsítil první domácí gól Filip Vilímek. Z ledu tak Kavalíři odcházeli za příznivějšího stavu 1:2.

I do třetí třetiny se Kavalíři vrhli aktivně. Odhodláni obrátit stav zápasu obratně překonávali ostravskou obranu. Zvýšili svůj celkový počet střel prakticky na dvojnásobek, hrozili hostujícímu gólmanovi ze všech stran, gól ale ne a ne padnout. Úsilí Cavaliers se podařilo Ostravě utlumit až ve 46. minutě, kdy si hosté po faulu Tomáše Kučery vyzkoušeli hru 5 na 4. I přes veškerou jejich snahu ale zůstal skvělý brankář domácích neprůstřelný a držel svůj tým zdatně nad vodou. V polovině třetí třetiny opět svitla šance pro Kavalíry, když Bohdan Dobiáš vybojoval puk ve středním pásmu, najel si před bránu a vystřelil. Skulinu mezi brankářovými betony však nenašel. Posledních pár minut třetiny odehráli domácí pod mottem všechno nebo nic a rozhodli se vložit všechnu zbylou energii do útočení. Na bránu si vystřelili snad všichni hráči brněnského týmu, vysoce ofenzivní hra se jim ale vymstila. V 53. minutě zvyšoval náskok hostů Dominik Moravčík a hned následně upravil skóre na konečný třígólový rozdíl Marek Kovalski. Za výhru 4:1 tak tři body putují do Ostravy.