Kavalíři na domácí půdě rozstříleli Olomouc 5:2

Kavalíři ve čtvrtečním zápase proti University Shields Olomouc zazářili. Už od první třetiny drželi otěže hry pevně ve svých rukou, hostující tým se k puku téměř nedostal. Po první třetině odcházeli Cavaliers do kabin za stavu 1:0, v dalších dvou periodách se jim podařilo připsat si ještě další čtyři góly, a tak i plný bodový zisk.

Zápas se rozjel velmi rychle. První střelu si oba týmy připsali už po pár vteřinách, poté se však otěží pevně chopili domácí a začali viditelně udávat tempo hry. První nebezpečný pokus, který ohrozil olomouckou svatyni, si připsal Daniel Polzer, jeho střela ale bohužel po zákroku gólmana sklouzla po břevnu mimo bránu. Olomoucký brankář se musel horečně snažit i v následujících minutách, kdy ho ohrožovali pokusy například od Kamila Kacera a Jiřího Svatušky. Svůj tým ale dokázal podržet nad vodou. V šesté minutě si po potyčce u mantinelu oba kádry vyzkoušely hru 4 na 4. Kavalíři opět dostávali hostující tým pod tlak. Blýskl se například Ondřej Dlouhý, který si povodil dva hostující obránce a sám před gólmanem vypálil. Ani on ale neměl štěstí, i jeho puk pouze zazvonil pouze o tyč olomoucké brány. První přesilovou hru zápasu si zahráli asi v polovině třetiny hosté. Otevřít během výhody skóre jim ale Kavalíři skvělým bráněním nedovolili, nepustili Shields ani k jediné střele, a dokonce vytvořili útočnou akci, během které ohrozil olomouckého gólmana Jiří Svatuška. V závěru třetiny se domácím konečně podařilo prolomit střeleckou smůlu začátku zápasu. Jiří Bambula se uvolnil před gólmanem, a po přihrávce z rohu se ze své pozice nemýlil a zařídil pro Kavalíry před odchodem do kabin vedení 1:0.

Na začátku druhé třetiny se ke slovu konečně dostal i hostující tým. Olomoučtí se sice vzmohli k odporu, Kavalíři ale byli odhodláni svoje vedení nepustit a ještě navýšit svůj gólový náskok. Ve 25. minutě dostali domácí možnost v podobě přesilové hry. Bohdan Dobiáš vypálil z vrcholku kruhu, jeho střela však skončila na hrudi olomouckého gólmana. Tlak domácích vyvrcholil jen o pár vteřin později. Dominik Cívka si s v útočném pásmu pohrál s hostující obranou jako kočka s myší, kroužil, kličkoval a hledal ideální pozici ke střele, načež perfektně umístěnou střelou kolem ramena gólmana zvýšil náskok na 2:0. Že je důležité neusnout na vavřínech připomněli Kavalírům Olomoučtí hned v následující minutě. Zrychlili hru a při přečíslení dva na jednoho vstřelil první gól Shields Tomáš Vykruta. Ve 28. minutě se domácím naskytla šance odpovědět.  Jiří Bambula se pokusil opět navýšit skóre Cavaliers, jeho střelu si však brankář hostů pohlídal. Druhá polovina periody byla opět bohatá na šance domácích. Ohrozit olomouckou svatyni se pokusili Jiří Svatuška nebo Radim Nossek. Navýšit bodový náskok se však Kavalírům podařilo až při prudké střele Tomáše Kučery, který pálil od modré a puk do brány dorážel Daniel Polzer. Tlak Cavaliers sílil vteřinu od vteřiny, ve 35. minutě vybojoval buly Kamil Kacer a nahrál Bohdanu Dobiášovi, který přesnou trefou do šibenice zvýšil na 4:1. Do kabiny tak Kavalíři odcházeli s třígólovým náskokem.

Hned necelou minutu po doznění bzučáku označujícího začátek závěrečné třetiny se Kavalíři radovali znovu. Puk si ze středního pásma přivezl Ondřej Dlouhý, před brankářem si jej přehodil a z backhandu zasadil Shields pátý gól. Ten v hostech vyvolal novou snahu, hra se výrazně zrychlila a dlouhou dobu se do šancí dostávaly oba týmy. Největší možnost pro hosty přinesl faul Ondřeje Dlouhého, který ve vyložené šanci uzemnil najíždějícího útočníka. K nařízenému samostatnému nájezdu se postavil Pavel Skopal, svou kličku ale překombinoval a skvěle chytajícího domácího Marka Huzlíka se mu překonat nepodařilo. Gól Olomoučtí vsítili až vzápětí, kdy v chaosu před bránou dorážel osamocený puk David Siegel. Cavaliers si ještě zdramatizovali závěr zápasu, když byli nuceni čelit dvěma oslabením, i ty ale bravurně ubránili a po skvěle zvládnutém zápase si za výhru 5:2 připisují první tři body.