Domácí prostředí tentokrát Kavalírům štěstí nepřineslo. Na Akademiky nestačili

By 08/11/2018Aktuality

První domácí utkání odehráli brněnští Kavalíři ve čtvrtek na ledě za Lužánkami. Svoje síly tentokrát změřily s týmem Academics Pisen, proti kterému stanuli na domácí půdě už podruhé. Výhru z minulé sezóny se jim však bohužel zopakovat nepodařilo.

Hned v úvodu první třetiny bylo vidět, že jsou Kavalíři připravení vrátit Akademikům porážku z Plzně. Do zápasu vstoupili velmi aktivně a odhodlaní nedat zadarmo ani centimetr ledu. První příležitost otevřít stav utkání dostal Jiří Svatuška, jeho pokus ale skončil v lapačce plzeňského gólmana. V osmé minutě si pak Kavalíři vyzkoušeli svou první přesilovou hru tři na pět. Akademiky zkušeně uzavřeli v obranném pásmu a ostrými střelami ohrožovali plzeňskou bránu. Jonáš Štekr ale tým podržel a kotouč za svá záda nepustil. Zaváhání Kavalírů využili hosté hned poté, co si šel za napadení na dvě minuty sednout Daniel Polzer. Plzeňský útočník Jan Baxa se střelou z vrcholu kruhu nemýlil a otevřel tak skóre utkání. V posledních čtyřech minutách si Akademici otevřeli na brněnském ledě střelnici. Připsali si tři góly ve třech minutách a za stavu 0:4 poslali Kavalíry zpytovat svědomí do kabiny.

Druhá třetina byla ještě o poznání rychlejší, než ta první. Hrálo se nahoru dolů, do šancí se dostávaly oba týmy. Na Kavalírech byla znát snaha otevřít co nejdříve svou stranu skóre a začít dorovnávat plzeňský náskok, který se hned po pár vteřinách třetiny ještě zvýšil na 5:0 díky gólu Jakuba Faschingbauera. Příležitost zvrátit dosavadní stav utkání dostali Kavalíři při dvou přesilovkách pět na tři. Cavaliers plzeňského brankáře několikrát potrápili. Při velké šanci Daniela Polzera však pouze zazvonila tyč, překonat Jonáše Štekra se nepovedlo ani Dominiku Cívkovi, který pálil z vrcholku kruhu. Smůlu domácího týmu prolomil až v 27. minutě Filip Dvořák. Ten po přihrávce od Libora Dobšáka vypálil od modré a snížil na 1:5. Jako by první vstřelený gól vlil Kavalírům do žil živou vodu, domácí byli opět aktivnější a ze všech sil se snažili obrátit stav zápasu na svou stranu. Ve 28. minutě se ke kotouči znovu dostal Dominik Cívka. Svou šanci tentokrát nepromarnil, puk poslal přímo do víka plzeňské svatyně. Radost ze dvou rychlých branek však Kavalírům dlouho nevydržela. Po čtyřech minutách si najel před brněnskou bránu Martin Straka, který se přesnou střelou nemýlil a Lukáš Šíma ještě v poslední minutě zvýšil na 2:7. Přestože se Kavalíři v posledních vteřinách snažili o odvetné útoky, brankář plzeňských podržel svůj tým nad vodou až do konce druhé periody.

Třetí třetina začala přesilovou hrou Akademiků, při které využil šanci Tomáš Kučera a zvýšil na 2:8. Krátce poté ale rozhodčí zvedl ruku po plzeňském faulu a Kavalíři na puku tak mohli ze hry na chvíli odvolat brankáře. Z početní výhody těžili hned v následujících vteřinách, kdy se k puku dostal Filip Vilímek, přebruslil celou ledovou plochu a backhandovým blafákem mezi betony plzeňského gólmana si připsal svůj první gól v sezoně.  Po odvetné akci se však ke slovu dostali opět domácí a aktivně ostřelovali brněnského brankáře. Vyzrát nad dobře chytajícím Jana Antonína se jim však dlouho nedařilo. Zlom nastal až ve 49. minutě, kdy Martin Kurfürst vybojoval puk ve středním pásmu, překonal obranu domácích a střelou mezi betony zasadil Kavalírům další ránu. O desátý zářez se Plzeňští zasloužili hned v následující minutě. Střela od Jana Švece se nešťastně odrazila od lapačky brněnského gólmana a skončila v síti. Kolotoč smůly už Kavalíři bohužel zastavit nedokázali.  V poslední desetiminutovce si Akademici připsali ještě další dva góly, kdy znovu skóroval Martin Kurfürst a poté i Jan Baxa. Ani domácí prostředí tedy Kavalírům k výhře nepomohlo a Akademici si tak s konečným skóre 12:3 odvezli z Brna tři body.