Kavalíři padli na ledě Academics Pilsen 6:0. Na první body si ještě musí počkat

Dvoudenní trip na úvod nové sezony završili Cavaliers Brno středečním utkáním na ledě Academics Pilsen. Přestože Kavalíři přijeli do Plzně s pouhými třinácti hráči, hráli aktivní hokej a šance byly vidět na obou stranách. Udolat Akademiky se jim však i přes veškeré vynaložené úsilí nepodařilo a tři body tak nakonec zůstaly v Plzni.

Branky a nahrávky: 8. Straka (Kubík, Šíma), 10. Faschingbauer (Polívka, Straka), 34. Kurfürst (Kubík), 48. Pokorný (Polívka, Faschingbauer), 57. Faschingbauer (Polívka), 59. Šíma (Hřebík).

Střely na branku: 35:29.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 4:0.

Akademics Pilsen: Frček (Červenka) –  Pokorný, Soukup, Kubik, Beer, D. Smejkal, Franta, Šimůnek – Polívka (A), Švec, Faschingbauer (C) – Kurfürst, Polata, Baxa (A) – Šíma, Hřebík, Straka – Kala, Jakubec, Georgiev.

Cavaliers Brno: Huzlík (Bartošek) – Štěrba, Dobšák (C), Piškor, Cívka, Rafaj – Bambula, Přibyl, Svatuška, Gombarčík, Malíř, Pospíšil, Dlouhý, Polzer

Komentář k zápasu:

Hra byla už od začátku velmi rychlá. Jedna útočná akce střídala druhou, hrálo se po celém ledě. První střelu si připsali Akademici. Po čtyřech minutách hry se puk do brněnské sítě pokusil dostat Jan Baxa, jeho střelu si ale brankář Marek Huzlík pohlídal. Plzeňští hokejisté otevřeli skóre zápasu v osmé minutě. Střelu zleva od modré čáry ještě Huzlík vyrazil, na dorážku od najíždějícího Martina Straky už ale nedosáhl. Další zádrhel se objevil už po necelé minutě, kdy byl za na dvě minuty vyloučen kapitán Kavalírů Libor Dobšák a hosté tak čelili prvnímu oslabení. Brněnští byli odhodláni odvrátit všechny plzeňské pokusy a dlouho se jim to i dařilo. Potom se ale zpoza brány dostal puk k najíždějícímu Václavovi Polívkovi, který na brněnskou bránu tvrdě vypálil. Jeho střelu dokázal Huzlík vyrazit, už se ale nestihl vrátit do postavení a do odkryté brány dorážel Jakub Faschingbauer. V posledních minutách třetiny byli aktivnější hráči z Brna, zvrátit dosavadní skóre zápasu se jim ale nepodařilo. První třetina tak skončila 2:0 pro Akademiky.

Druhou třetinu otevřeli Kavalíři ještě aktivněji než tu první. Hned po nástupu na led se k šanci probojoval Tomáš Rafaj. Puk z dálky namířil do spodního rohu brány, trefil ale pouze gólmanovu brusli. Ve 27. minutě si Cavaliers vyzkoušeli první přesilovku. Po zákroku na Jana Malíře byl na dvě minuty vyloučen Lukáš Šíma. Zároveň dostal kvůli útoku na hlavu desetiminutový trest. Během přesilovky byli Kavalíři aktivní ve snaze snížit stav utkání, bohužel dostat puk do plzeňské svatyně se jim nepodařilo. Po polovině zápasu dostali Akademici šanci v podobě další přesilovky. Tu se jim opět podařilo zužitkovat, když po kombinaci se dvěma spoluhráči poslal puk za záda brněnského brankáře Jakub Švec. Závěr třetiny patřil znovu Kavalírům, kteří vytvářeli tlak v plzeňském obranném pásmu. Do dvou velkých šancí se dostal Jiří Svatuška. Poprvé, když se před plzeňskou bránou ocitl sám, jeho pokus skončil v náruči brankáře. Podruhé se po kombinaci se spoluhráči, kdy přečíslili Akademiky výpadem tři na dva dostal ke střele zleva, ta ale pouze rozezvonila konstrukci brány.

Hned v úvodu třetí periody si Kavalíři zahráli druhou přesilovou hru. Ani přes úsilí a snahy o kombinace v soupeřově obranném pásmu se jim ale změnit skóre nepodařilo. Ve 48. minutě se dostali do početní výhody Akademici. Trvalo jen pár vteřin, než ji využili a díky přesné střele Jakuba Pokorného Kavalíři inkasovali další branku. Deset minut před koncem zápasu předvedli povedenou kombinaci brněnští útočníci Pavel Pospíšil a Michal Gombarčík. Pospíšil vybojoval puk ve středním pásmu a úspěšně jej dovezl až před plzeňskou bránu, odkud vystřelil. Kotouč se odrazil od brankářových betonů k najíždějícímu Gombarčíkovi, ani tomu se ale nepovedlo gólmana z dorážky prostřelit. V 57. minutě Akademici v přesilové hře opět navýšili bodový náskok, když skóroval Jakub Faschingbauer. V samotném závěru utkání se plzeňským podařilo přidat ještě šestý gól. Při nepřehledné situaci před brněnskou bránou trefil síť z úhlu Lukáš Šíma. Kavalíři si tak i přes veškeré vynaložené úsilí odvezli z Plzně porážku 0:6.