Kavalíři otevřeli sezónu zápasem v Praze

První zápas sezony odehráli Cavaliers proti pražskému týmu Engineers Prague v úterý na stadionu Hvězda. Zápas přinesl větší šance na obou stranách, ty ale zvládali lépe využívat pražští Inženýři. Brněnský tým si tak sice z prvního utkání neveze body, hráči ale nabrali zkušenosti, které využijí třeba už v zápase proti plzeňským Akademikům.

Engineers Prague – Cavaliers Brno 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky Engineers: 23. Suda(Sem, Ujfaluši), 28. Hyršl (Outrata, Janata), 38. Outrata (Hyršl), 60. Kadlec (Dudák, Hyršl)

Střely: 32 – 22

Vyloučení: 2:6, navíc Dlouhý (CAV) 5+OK
Využití: 2:0
Engineers Prague: Maštalířský (Slavata) – Sem, Spurný, Janásek, Zilcher, Herna, Vostracký, Klement – Suda, Hyršl, Ujfaluši, Zdvořáček, Outrata, Janata, Urbančík, Hlaváč, Adámek, Potocký, Kadlec, Dudák, Němec

Cavaliers Brno: Bartošek (Huzlík) – Cívka, Rafaj, Dobšák, Šterba, Nossek, Antal, Piskoř – Polzer, Svatuška, Přibyl, Stromko, Dlouhý, Bambula, Gombarčík, Malíř, Štěpánek, Stupka, Dvořák, Brož

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

O první střelu zápasu se postarali Engineers. Inženýři se pokusili otevřít skóre po necelých dvou minutách hry. Brankář Kavalírů Jakub Bartošek se ale nenechal překvapit a připsal si první úspěšný zákrok. Už o necelou minutu později se pozornost brankáře střelou zprava rozhodl prověřit další z Inženýrů. Ani tomu se ale Bartoška prostřelit nepodařilo. V desáté minutě si Kavalíři nepohlídali počet hráčů na ledě a Engineers si vyzkoušeli první přesilovou hru, tu ale brněnští díky velkému nasazení bez větších problémů ustáli. Po několika nahozeních se k první větší šanci dostali Cavaliers ve třinácté minutě, z mezikruží vypálil Jiří Svatuška. Ani tato střela ale nezamířila do brány. V následujících minutách si Kavalíři vytvořili několik dalších šancí, od modré pálil Tomáš Rafaj, hned vzápětí po něm Libor Dobšák. Ani jednomu z nich se ale puk do sítě vstřelit nepodařilo. Do konce třetiny vyráželi brněnští do brejků, například Libor Dobšák vybojoval puk ve vlastním obranném pásmu a sám jej dovezl až před soupeřovu bránu, odkud vystřelil. I jeho pokus ale pražský brankář vykryl a první třetina tak skončila bezbrankovou remízou.

První tři minuty druhé třetiny Cavaliers zatlačili a drželi Inženýry u vlastní brány. Poté ale přišla chyba Radima Nosska. Jeho dvouminutové vyloučení ze hry přineslo Inženýrům další možnost prosadit se při přesilové hře. Tu tentokrát využili. Od betonu brněnského brankáře do sítě zapadla střela Martina Sudy. V Kavalírech změna skóre vzbudila ještě větší odhodlání, následujících několik minut opět okupovali pražské obranné pásmo. Z rohu vystřelil ve 25. minutě Filip Dvořák, jeho pokus ale těsně minul bránu. Přibližně v polovině zápasu přišla ze strany brněnských další chyba. Ondřej Dlouhý narazil soupeře na mantinel, za což si vysloužil osobní trest a pětiminutové oslabení pro tým. Chvíli po prvním gólu se domácí dostali do šance znovu. Prudkou střelu z dálky zvládl Bartošek ještě vykrýt, než se ale k vyraženému puku dostal lapačkou, zvýšil skóre na 2:0 dorážkou Adam Hyršl. Několik minut před koncem druhé třetiny se po zdařené kombinaci dostal ke střele Jiří Svatuška, jeho pokus z pravého kruhu zasáhl ale pouze vyrážečku brankáře Tomáše Maštalířského. Ve 39. minutě si šanci za branou připravil Vojtěch Outrata. Brankář Bartošek se mu při výjezdu snažil puk vypíchnout, jemu se ale kličkou podařilo gólmanově hokejce vyhnout a puk skončil v brněnské svatyni. V poslední minutě druhé třetiny se do útoku opřeli opět Kavalíři. Střelu Dominika Cívky vykryl pražský gólman ramenem. Jeho nezdařený pokus o vyhození puku se pokusil ztrestat Jiří Bambula, I jeho střelu ale Tomáš Maštalířský vyrazil. Stav po druhé třetině – 3:0.

Poslední třetina se nesla v duchu hry nahoru dolů, výrazné šance byly vidět na obou stranách. Z brněnského útoku se blýskli například Filip Dvořák, který si vybojoval dobrou pozici v padesáté minutě a trefil tyčku, nebo Jiří Svatuška, který v 58. minutě střílel z pravého kruhu. Ani jedna ze střel ale neskončila v pražské síti. Poslední snahu o úpravu skóre předvedli Kavalíři na konci zápasu, kdy na zbylých 90 vteřin odvolali brankáře a do hry poslali šestého hráče. Ani přes aktivitu v útočném pásmu se jim ale nepodařilo udržet puk pod kontrolou a v 59. minutě tak zakončoval Tomáš Kadlec do odkryté brány. Brněnští tak odcházeli po zápase do kabin za konečného stavu 0:4.