Ani čtyři góly Kavalírům k bodům nestačily

By 20/10/2018Aktuality

V druhém pražském duelu se Kavalírům podařilo prolomit gólový půst začátku sezony. Premiérovým střelcem se stal Jan Malíř, který v první třetině dorážel do odkryté branky. Přestože oba týmy šly do zápasu s velkou vervou, štěstí tentokrát stálo při domácích. Třígólový náskok, který si UK Praha vytvořila v první třetině, se Kavalírům postupně dařilo snižovat, k zisku tří bodů to však nakonec nestačilo.

Hned od začátku zápasu bylo vidět, že páteční hra bude na ostří nože. Do první šance se UK Praha dostala už pár vteřin po vstupu na led. Z pravého kruhu ostře vypálil Aleš Hyršl, jeho střelu však dokázal Jakub Bartošek vykrýt. Ve čtyřicáté vteřině zápasu se o odpověď pokusil brněnský Radim Nossek, jeho nahození na bránu ale žádný ze spoluhráčů nezachytil. Ve třetí minutě se Kavalíři dostali do první nevýhody, když byl Matouš Stupka vyloučen za sekání. Domácí však možnost nevyužili, otevřít skóre zápasu se jim podařilo až v sedmé minutě. Jan Valder vypálil od modré do tyče, puk se ale nešťastně odrazil od zad brněnského brankáře až do brány. Kavalíři byli pevně rozhodnutí skóre vyrovnat, což se jim podařilo hned minutu na to. Jakub Stromko vybojoval puk v rohu, zatímco jeho spoluhráči zkušeně zabraňovali ve výhledu pražskému gólmanovi. V nastalé situaci do brány dorážel Jan Malíř. V následujících třech minutách ale zasadili domácí Kavalírům hned tři rány. Po vyloučení Filipa Dvořáka zvyšoval náskok domácích na 2:1 Jan Valder, v další minutě na 3:1 Filip Švaříček a hned posléze přidal čtvrtý gól mezi betony brankáře Bartoška domácí Jan Bečka. Kavalírům se do konce třetiny ještě povedlo skóre upravit. Ve 14. minutě překonal pražského brankáře střelou z levého kruhu Bohdan Dobiáš.

Do druhé třetiny naskočily oba týmy s podobnou vervou, jako do té první. Útoky se střídaly, kotouč létal po celém ledě. Kavalíři se do první velké šance druhé periody dostali ve 25. minutě, kdy se po skvělé nahrávce dostal před pražskou bránu Jakub Stromko, jeho pokus ale do sítě neprošel. Hosté následně zažili hned tři vyloučení. Ve 27. minutě se za sekání na dvě minuty posadil Bohdan Dobiáš, toto oslabení ale Kavalíři ubránili. Ve 30. minutě byli za potyčku u mantinelu vyloučeni brněnský Cívka a pražský Petr Novák a týmy si tak vyzkoušely hru 4 na 4. Ani z této nestandardní situace ale žádný gól nepadl. Třetí dvouminutový trest Cavaliers si vysloužil Daniel Polzer ve 36. minutě. Během nastalé přesilovky je třeba vyzdvihnout hlavně několik obdivuhodných zákroků brněnského gólmana Jakuba Bartoška. Hned po vypuštění z trestné lavice se do šance dostal Daniel Polzer, pražští obránci si jeho návrat na led ale pohlídali a ke střele ho nepustili. V poslední minutě druhé periody se hra opět přesunula do obranného pásma Kavalírů. Domácí tentokrát svou šanci využili, když od modré nahrál Jan Valder k brance Petru Novákovi a ten skóroval do odkryté branky. Kavalíři tak po druhé třetině odcházeli do kabin za stavu 5:2.

Hned zkraje poslední třetiny si hosté zahráli dvě přesilovky, nejdřív po vyloučení Štěpána Veselého a poté po faulu Adama Frice. Do šancí se během nich dostal Michal Gombarčík, poprvé ovšem trefil pouze bok sítě a podruhé se mu nepovedlo protlačit puk kolem gólmanovy lapačky. V 50. minutě přebruslil Radim Nossek s kotoučem celý led, a i navzdory dvěma obráncům se mu povedlo vystřelit, bohužel pouze do náruče pražského brankáře. Skórovat se hostům povedlo až dvě minuty na to. Matouš Stupka dovezl puk do pražského obranného pásma, kde ho šikovně posunul za sebe najíždějícímu Danielu Polzerovi, který se střelou pod břevno nemýlil a snížil tak na 5:3. V následující minutě přešli domácí do protiútoku a ostřelovali brankáře Cavaliers. Vyzrát nad skvěle chytajícím Jakubem Bartoškem se jim však nepodařilo. Další šanci dostala UK Praha v 55. minutě, kdy byl za hákování vyloučen Radim Nossek, který dostal zároveň desetiminutový trest. Ještě v době přesilové hry byl zároveň vyloučen Bohdan Dobiáš a domácí tak 18 vteřin útočili v plném počtu hráčů proti pouhé trojici Kavalírů. Jasnou výhodu však nedokázali pražští hokejisté využít. Nedáš, dostaneš. Dominik Cívka ztrestal domácí v poslední minutě hry čtvrtým golem. Vyrovnat stav zápasu se však Kavalírům už bohužel nepodařilo. V poslední vteřině se ke slovu opět dostala Karlova Univerzita, kdy po odvolání brankáře skórovali do prázdné brány a poslali tak Cavaliers domů s konečným výsledkem 6:4.