fbpx

Kavalíři začínají společnou letní přípravu

By 11/06/2018Aktuality

BrnoLetní přípravu na suchu pro nadcházející ročník Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) zahájí Kavalíři 13. června. V polovině srpna je pak čekají i tréninky na ledě.

Nejprve se Kavalíři potkají 13. června na hřišti za Lužánkami. Tímto odstartují svou letní přípravu. Přestože oficiálně začínají tréninky až v polovině června, někteří z nich už s utužováním formy začali dříve. Například v sobotu se pětice hráčů Cavaliers Brno zúčastnila hokejbalového turnaje Red Bull Urban Buly. Jan Malíř, Bohdan Dobiáš, Dominik Cívka, Daniel Polzer a Libor Dobšák si svými výkony dokázali vybojovat postup ze základní skupiny.

V šestnáctifinále však bohužel podlehli týmu Dynama, které celkově skončilo na čtvrtém místě.
Na standardní tréninkový plán pod vedením kondičního trenéra Štěpána Koukala najedou Kavalíři od 19. června. Na další sezonu se budou hokejisté až do konce července připravovat na suchu. Každé úterý a čtvrtek je čeká kondiční trénink. „Nejdříve se kluci rozehřejí na hřišti. Tato fáze bude zaměřená na rychlost, obratnost a sílu. V rámci regenerace se půjde na plavecký bazén,“ uvedl zakladatel klubu Daniel Jochman. V pondělí a pátek budou mít hráči individuální tréninky. Při nich budou moci navštěvovat posilovnu na Univerzitě obrany. S tréninky na ledě by Kavalíři měli začít v polovině srpna.

Letní přípravu hokejisté pravděpodobně zakončí třemi přátelskými zápasy. S kým utkání odehrají je stále v jednání. Otazník visí i nad složením týmu pro další sezonu. Zatím je jasné jen to, že jádro týmu zůstane stejné jako v loňské sezoně. O tom, kdo další doplní kádr, se zatím diskutuje. „Máme několik kandidátů. Všichni společně s Kavalíry nastoupí na letní přípravu. Rozhodující pak budou tréninky na ledě, kde si kluci zahrají o místa v týmu,“ nastínil situaci Jochman.

 

Klara Stráská