Nadstavba vrcholí, kavalíry čekají klíčové duely. Nejprve doma přivítají Trenčín

By 02/03/2018Aktuality

Nejen venkovní teploty ukazují, že jde do tuhého. Nadstavbová skupina EUHL míří do svého finiše a kavalírům zbývá odehrát poslední dvě utkání. Utkání, ve kterých si mohou zajistit postup do play-off, případně se budou moci připravovat na další sezonu. Brňané nejprve v neděli 4. března od 10:45 ve Sportcentru Lužánky vyzvou Gladiators Trenčín, následně v úterý zajíždějí do Plzně. Budete u toho s nimi?

Kavalíři nemají na předchozí utkání s Trenčínem příliš hezké vzpomínky. Ve vzájemné bitvě v rámci základní části slovenskému sokovi podlehli na jeho ledě 3:5. Nyní přichází čas odvety a brněnský tým hodlá udělat vše pro to, aby Gladiátorům listopadovou porážku oplatil a přiživil naději na umístění v elitní osmičce.

Univerzitní tým z Trenčína stihl v nadstavbě soutěže odehrát doposud pouze dvě utkání a v obou případech šlo o přestřelky, které však slovenský zástupce nezvládl. V domácím prostřední nejprve podlehl dosavadnímu lídrovi kvalifikace o play-off a to plzeňským Akademikům 5:6. Potřebné vítězství se nedostavilo ani v utkání s Hokiklub Budapešť, které proběhlo ve středu 28. února, Trenčín tentokrát podlehl 5:7.

Situace Gladiátorů však zdaleka není ztracená, slovenský tým má při porci čtyř zápasů situaci pevně ve svých rukou, a stále tak může pomýšlet na účast v play-off. Proti brněnským kavalírům to bude nesmírně důležité utkání, Trenčín je totiž v dosavadní tabulce pouze bod za Brňany a pro udržení myšlenky postupu do vyřazovacích bojů musí pod Špilberkem bodovat.

Jenže proti budou Cavaliers Brno. Těm po porážkách s polskou Krynicí (1:5) a maďarskou Budapeští (3:6) svitla naděje na play-off v Uničově, kde vyzvali tým olomoucké univerzity. Proti Hanákům se kavalírům vrátila do kabiny vítězná nálada, když zvítězili 4:2 a znovu oživili naděje na postup do play-off. Ta stále žije a není malá. Brňané čítají po 16 odehraných zápasech zisk 17 bodů, na postupovou příčku do play-off ztrácejí 4 body. Zajímavá situace by nastala, kdyby po odehrání nadstavby měli na kontě stejně bodů jako Budapešť. Při rovnocenném skóre ze vzájemných zápasů by na rozhodnutí o postupujícím přišlo na řadu až třetí kritérium a to posouzení celkového skóre mezi oběma konkurenty. Ale to předbíháme.

Nyní se kavalíři musejí soustředit na domácí bitvu s Trenčínem, vysněnému play-off je přiblíží jedině vítězství, a proto budou svěřenci trenéra Ladislava Šoukala potřebovat maximální podporu i v hledišti. Přijďte kavalírský tým podpořit v neděli od 10:45 do Sportcentra Lužánky!

Foto: gladiatorstrencin.sk