Brňané padli v přestřelce s Trenčínem a přišli o šance na postup do play-off

By 04/03/2018Reportáže

V neděli 4. března se na ledě za Lužánkami střetli hráči Cavaliers Brno s hokejisty Galdiators Trenčín. Přestože v úvodu utkání byli aktivnější domácí, první branku zápasu se podařilo vstřelit hostům. Kavalíři nadále tlačili na Gladiátory, většina jejich pokusů však byla zmařena a ve druhé třetině už hosté vedli o tři góly. Domácí však bojovali až do konce. Byli blízko vyrovnání, to se ale nakonec v hektickém závěru nekonalo.

CAVALIERS BRNO – GLADIATORS TRENČÍN 4:6 (1:4, 1:1, 2:1)

KOMENTÁŘ Z UTKÁNÍ

Kavalíři byli v úvodu utkání aktivnější, což jako jeden z prvních mohl zúročit Stupka, který se ocitl ve vyložené šanci. Překonat brankáře hostů se mu však nepodařilo. Domácí i nadále tlačili. Bohdan Dobiáš vystřelil od modré čáry a kotouč těsně před brankářem tečoval Filip Dvořák. Reflexivním zákrokem se ale blýskl gólman Gladiátorů a na úvodní branku si tak diváci museli ještě počkat. Počáteční tlak domácích se podařilo Gladiátorům přečkat a vyráželi do rychlých brejků. Hned při tom prvním se puk dostal k Adamu Haščičovi.

Ten po rychlé akci zakončil k levé tyči a nemýlil se. Obrátit stav utkání se snažil Nossek, který se hnal vstříc brankářově svatyni, ale na poslední chvíli jeho úmysly zhatil faulem jeden z hostujících hráčů. Přesilovku přečkali Gladiátoři bez obdrženého gólu a ve 12. minutě už navýšil skóre Richard Matejka. Tento výsledek však netrval dlouho, rozhození kavalíři už po minutě inkasovali další branku z hole Adama Balaje. Domácí se ale další branky nezalekli a na soupeře zatlačili. Tento tlak nakonec opravdu vynesl kýžené ovoce, když se ve 14. minutě dostal k puku Dvořák. Ten vybruslil do útočného pásma a po nepřesné přihrávce se kotouč dostal k Polzerovi, který vystřelil a po dorážce se z gólu mohl radovat Radim Nossek.

Brňané byli neukáznění a nabídli soupeři přesilovku. V ní měl však největší šanci Dvořák. Po nepřesné přihrávce Haščiče vypíchl kotouč Nossek. Kavalíři se dostali do situace dva na jednoho Nossek předal kotouč Dvořákovi ten ujížděl sám na brankáře, ale v poslední chvíli mu puk přeskočil hokejku a nepodařilo se mu vstřelit branku. Zbytek oslabení domácí sice ubránili, avšak v samotném závěru třetiny přidali Gladiátoři další gól. Po přihrávce se dostal k puku Markus Šulík a vystřelil z mezikruží přímo pod horní tyč.

Druhou periodu odstartoval gól Gladiátorů. Přesnou střelou se ve třetí minutě nemýlil Filip Okuliar. Obrázek utkání se i díky polevení ze strany hostů a jejich jistému uspokojení z čtyřgólového manka vyrovnal. Do šancí se začali dostávat opět kavalíři, od modré čáry zahrozil Cívka. Následující střídání druhá útočná formace uzamkla v obranném pásmu Gladiátory. Prostřelit gólmana se pokusili Jochman a Svatuška. Všechny jejich pokusy ale byly zmařeny dobře chytajícím brankářem Trenčína. Jediný úspěch po pár minutách zaznamenal Dominik Cívka. Po vynikající akci Filipa Dvořáka prostřelil Cívka vše, co mu stálo v cestě a snížil na 2:5. V závěru druhé třetiny se do šance dostali opět hosté, hráč č. 85 se snažil zamést kotouč do branky, ale u tyče byl rychleji Huzlík, který jeho pokus vytěsnil.

Třetí třetina začala pro domácí slibně. Už ve 43. minutě využili domácí přesilovou hru. 8 dorazil do sítě vyraženou střelu Saláta a snížil tak vedení hostů na 3:5. Kavalíři povzbuzeni vstřelenou brankou dále pokračovali v tlaku a po šanci Husseina inkasovali hosté další gól. Matouš Stupka si najel před branku, vystřelil z první a jeho střelu si za brankovou čáru srazil brankář hostů.

Kavalíři byli rozhodnuti nedat hostujícímu týmu nic zadarmo. Srovnat skóre se jim však bohužel nepodařilo, přestože v 52 minutě získali výhodu přesilové hry. V jistých fázích závěrečné části dostávali Brňané Trenčín pod tlak, ovšem nebylo jim to vůbec nic platné. Domácí sice měli šanci na vyrovnání, ale výborně narýsovanou přihrávku nedokázal přetavit v gól Dobiáš. Domácím nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Při té se do prázdné brány strefil hráč Adam Špankovič a kavalíři tak odjeli z domácího ledu bez bodu po prohře 4:6.