Pospíšil se blýskl hattrickem, kavalíři na úvod nadstavby rozstříleli Prešov

By 07/02/2018Reportáže

Vstup do nadstavbové části EUHL se Cavaliers Brno vydařil na jedničku. Tým z jižní Moravy na úvod svého slovensko-polského tripu porazil Prešov vysoko 9:4 i díky třem přesným trefám útočníka Pavla Pospíšila. Ačkoliv Brňané proti soupeři z východního Slovenska vedli už 3:0, domácí dokázali čtyřmi brankami skóre otočit. Pak si ale výběr trenéra Ladislava Šoukala otevřel v ICE Areně střelnici, ve třetí třetině přidal dalších šest gólů a definitivně zlomil utkání na svoji stranu.

UNIPO WARRIORS PREŠOV – CAVALIERS BRNO 4:9

Branky a nahrávky: 18. Gross (Šimaľ, Jesenský), 20. Grega (Hrivňák, Mackaľ), 21. Mihal (Lopaček), 33. Mistrík (Zachar) – 6. Pospíšil, 7. Kozel (Vojáček), 15. Pospíšil (Cívka), 45. Dobiáš, 47. Roubal (Dobšák, 50. Kozel (Kučera), 51. Dvořák (Svatuška), 53. Pospíšil (Vojáček), 57. Jochman (Dobiáš). Rozhodčí: Smrek – Novotný, Pribula. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:9.

UNIPO Warriors Prešov: Slivka (51. Kužma) – Zachar, Mikloš, Mistrík, Grega – Jesenský, Jursa, Gross, Lopaček, Štofaník, Mihal, Šimaľ, Mackaľ, Hrivňák, Polívka.
Cavaliers Brno: Bartošek – Kučera, Dobiáš, Nossek, Maršálek, Cívka, Vojáček, Dobšák – Roubal, Kozel, Polzer, Dvořák, Svatuška, Jochman, Pospíšil, Vilímek.

KOMENTÁŘ Z UTKÁNÍ

Na domácí straně Zachar, na druhé pak Dvořák a Cívka vyzkoušeli během úvodních minut oba gólmany.  Prešovský brankář musel i v dalších okamžicích hry čelit hostujícímu tlaku, který vyústil v 6. minutě první brankou. Pavel Pospíšil vypálil z levého kruhu a přesnou střelou zasadil Prešovu první ránu. Radost z úvodní trefy zápasu se ještě zdvojnásobila, když v 7. minutě Adam Kozel dorazil do branky nahrávku Filipa Vojáčka. Poté zatlačili domácí, ale všechny jejich šance zmařil brankář kavalírů Jakub Bartošek. V 9. minutě si Prešov zahrál první přesilovku, ale svoji šanci nevyužili.

V 15. minutě potom zvýšil náskok svým druhým golem Pavel Pospíšil, který dorazil puk do brány po asistenci Cívky, jenž pálil od modré. Následně si vyzkoušeli přesilovku kavalíři, ve které ohrozili gólmana, ale branku se jim vsítit nepodařilo. V závěru první třetiny se konečně mohli radovat i Prešovští. V 18. minutě vstřelil první domácí gól Martin Gross a těsně před první sirénou se po hrubé chybě na modré čáře a následnému přečíslení tři na jednoho podařilo Benjaminu Gergovi procedit puk mezi Bartoškovy betony a tím pádem snížit náskok kavalírů na 3:2.

Ihned na úvod druhého dějství připsal třetí trefu na konto Prešova Alexander Mihal, jenž se prosadil z přečíslení po špatném střídání kavalírů a vyrovnal tak stav zápasu na 3.3. Následně si pár šancí v přesilovce připsali kavalíři, konkrétně Vojáček, Dobiáš a Pospíšil. Jejich pokusy však zmařil brankář domácích. Do slibných příležitostí se následně dostali Dvořák a Nossek, ale také jejich pokusy se setkaly s neúspěchem. Navíc ve 33. minutě po nešťastném odrazu od mantinelu se díky Jakubu Mistríkovi poprvé a naposledy dostali do vedení domácí hráči.

Jako by však tento gól polil kavalíry živou vodou a do konce třetiny si připsali několik velkých šancí, avšak výsledek se jim už upravit nepodařilo. Druhou třetinu zakončili v oslabení, když si Daniel Jochman šel sednout na dvě minuty za hákování. Do kabin tedy kavalíři odcházeli rozladění.

Ubráněné oslabení nakoplo Brňany k fantastickému obratu. Svojí aktivitou si vynutili několik přesilovek. Ve 45 minutě dostali hosté možnost dvojnásobné početní výhody, kterou po několika vteřinách ukončil krásnou individuální akcí Bohdan Dobiáš. Bylo vyrovnáno! Tím však brněnský celek zdaleka neskončili a hned dvě minuty nato dostal kavalíry do vedení střelou z mezikruží Filip Roubal.

Následně si svěřenci trenéra Ladislava Šoukala otevřeli na prešovském stadionu střelnici. Nejprve Adam Kozel, poté se prosadil Filip Dvořák po přesné přihrávce Jiřího Svatušky. Hřebíček do rakve pro prešovské hráče přišel v jejich početní výhodě. Filip Vojáček vypíchl puk v obranném pásmu až do blízkosti domácího gólmana a rozhodl se jej napadat. Tento tlak dovolil dovršit hattrick Pavlu Pospíšilovi, jenž se ve vyložené pozici nemýlil. Výhru dovršil v 57 minutě backhandovou střelou Daniel Jochman. Kavalíři se tak mohli radovat z drtivého vítězství 9:4.

OHLASY TRENÉRŮ

Adam Krivda (UNIPO Warriors Prešov): Pocity mám nepopsatelné a strašné, nezvládli jsme to v hlavách. Chlapci si nedají říct. Ze svého pohledu to vidím tak, že jsme nezvládli zápas, který bychom měli na domácí půdě zvládnout. Dostali jsme devět gólu, vstřelili čtyři a prohráli jsme zaslouženě.

Ladislav Šoukal (Cavaliers Brno): Po výborném začátku a rychlém vedení 3:0 se opakoval scénář, který nás trápí takřka celou sezonu. Naštěstí kluci nesložili zbraně a šli stále za tříbodovým vítězstvím. Po výborné třetí třetině, když se nám konečně podařilo proměnit šance, můžeme slavit důležité vítězství. Klukům gratuluji a děkuji.