fbpx

Naše největší síla? Týmovost, hlásí v polovině nadstavby střelec Daniel Polzer

By 21/02/2018Rozhovory

Táhne produktivitu kavalírů, s deseti góly je nejlepším střelcem brněnského týmu. Právě na přesně seřízená mířidla útočníka Daniela Polzera bude spoléhat nováček soutěže ve druhé polovině nadstavbové části, v níž vyzve postupně Olomouc, Trenčín a Plzeň. „Ke gólům jsem se nedostal sám, pomohli mi spoluhráči jak herně, tak psychicky. Jsme super tým a to je pro mne nejdůležitější,“ říká 22letý střelec.

Jsme v polovině nadstavbové části EUHL, jaké je vaše hodnocení dosavadního průběhu?
Popravdě řečeno moc spokojený s našimi výsledky nejsem. Máme mnohem na víc a to jsme již několikrát ukázali. Vyskytly se komplikace v podobě docházky díky zkouškovému období, nemocem a zraněním. Ale to je již minulostí a věřím, že nyní znovu předvedeme hru kavalírů.

První utkání nadstavby jste zvládli na výbornou, ale následně jste další dvě ztratili. Kde hledat příčiny?
V Krynici jsme velice pocítili únavu z utkání s Prešovem, které jsme hráli předchozí den, k tomu se přidalo náročné cestování. Do zápasu jsme sice nastoupili dobře, ale soupeřovy čtyři lajny hrály velice dobře a my jsme se po pár obdržených gólech rozhodili i psychicky. Do utkání s Budapeští jsme nastoupili také výborně, ale byli jsme tolik hladoví po gólech, že jsme dělali chyby v obraném pásmu v podobě neobsazených hráčů, kteří chyby okamžitě proměňovali.

Jak se připravujete na druhou polovinu nadstavby?
Na ledě máme tréninky zaměřené hlavně na kombinaci a taktické doladění detailů, především panuje pohoda jak na ledě, tak mimo něj. Vedení nám zajistilo velice dobré kompenzační cvičení a masáže, které nám velice pomáhají.

Kterých prvků ve hře je důležité se nadále držet a na čem naopak musíte zapracovat?
Naše největší síla je v týmovosti. Jako celek hrajeme výborně. Naopak se musíme vyvarovat zbytečných faulů, které nás stojí jak úsilí, tak celkový průběh zápasů.

V Plzni vyjedete „z lavic až na zimák“, jedná se o speciální utkání věnované žákům základních a středních škol. Co na tuto myšlenku říkáte?
Tato myšlenka se mi velice líbí, stejně tak celému týmu. Bude skvělé hrát před tolika diváky, které budou tvořit hlavně studenti středních a základních škol. Budeme se snažit předvést co nejlepší hru, abychom také studenty motivovali k vysokoškolskému hokeji, který rapidně nabírá na kvalitě.

S deseti trefami jste jeden z nejlepších střelců kavalírů. Jaký je váš recept na góly?
V bolesti je síla. A tou největší jsem si před nedávnem prošel.  Nyní mi tu bolest připomíná jista památka na těle a žene mě vpřed ve všech směrech. Snažím se trénovat, co to jde, a přináší to výsledky. Nicméně ke gólům jsem se nedostal sám, pomohli mi spoluhráči jak herně, tak psychicky. Jsme super tým a to je pro mne nejdůležitější.