fbpx

Kavalíři zbrojí na nadstavbu. Každá ztráta bodů může být smrtící, uvědomuje si trenér Šoukal

By 03/02/2018Rozhovory

Otevřete diář a nalistujte datum 6. února… Správně, je to úterý! Právě v tento den vstoupí Cavaliers Brno do nadstavbové části EUHL, ve které se poperou o dvě postupová místa do play-off. Hned na začátek je čeká výjezd na Slovensko a do Polska, kde ve dvou dnech vyzvou soupeře z Prešova a Krynice. „Na trip musíme vyrazit v bojovné náladě a získat nejméně čtyři body,“ hlásí brněnský trenér Ladislav Šoukal před klíčovými duely sezóny.

Nováček soutěže si na mezinárodní konkurenci zvykal pozvolna, první body ale získal už ve 4. kole. Kavalíři tehdy přivezli vítězství 6:3 z Budapešti. „Základní část nám jako nováčkovi EUHL otevřela oči, o jak kvalitní soutěž vlastně jde. Mnoho hráčů si myslelo, že si zahrají takzvanou rybníkovou soutěž, že to bude pohoda a snadná cesta do play-off,“ vrací se k prvním kolům Ladislav Šoukal.

Jeho svěřenci v dalších zápasech přeřadili na vyšší rychlostí stupeň a dokázali, že v lize nebudou do počtu. Nováček EUHL našel svoji tvář i svébytný herní systém. Dokázal porazit Plzeň a Prešov, potrápil zkušené soupeře z Trenčína i UK Praha. A po výpadku v derby s Masarykovou univerzitou ukázal charakter, když zmobilizoval síly a v posledním utkání základní části přemohl kousavou Krynicu 7:6 v prodloužení.

Právě polský protivník spolu s Prešovem nyní bude první překážkou kavalírů před hradbami play-off. Brňané tedy vědí, co je na východ od českých hranic čeká. „Soupeři se na nás mohli připravit stejně jako my na ně. Samozřejmě máme v hlavách jejich nejlepší hráče, abychom si je více hlídali,“ prozrazuje lodivod kavalírů. „Musíme soupeřům vnutit naši hru, to bude součástí cesty k úspěchu,“ sděluje.

Skutečnosti, že se blíží klíčová fáze sezóny, odpovídala i příprava na dvoudenní trip. Tabulka nadstavby je vyrovnaná, jakýkoliv výpadek může znamenat konec snu. Čas na reparát už nebude. Krynica má na kontě stejně jako kavalíři 11 bodů, Prešov o pět méně. „Každý výsledek nyní bude nesmírně důležitý a každá ztráta bude smrtící. Věřím, že kluci budou zodpovědní a užijí si každou minutu v každém zápase za Cavaliers Brno,“ věří Ladislav Šoukal.