Kavalíři bojovným výkonem porazili Olomouc a nadále drží šance na postup do play-off

By 27/02/2018Reportáže

Důležitá výhra! Cavaliers Brno dokázali v pondělí v Uničově porazit kousavou Olomouc za tři body a nadále si udrželi šanci na postup do play-off. Vítězství 4:2 režíroval dvěma góly a jednou asistencí útočník Pavel Pospíšil. Další utkání sehrají kavalíři v neděli 4. března doma proti slovenskému Trenčínu.

UNIVERSITY SHIELDS OLOMOUC – CAVALIERS BRNO 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Skopal (Kuncek, Hajšman), 41. Kuncek (Hajšman, Kropáč) – 7. Pospíšil (Stupka), 9. Pospíšil (Vojáček), 33. Stupka (Polzer), 39. Nossek (Pospíšil). Rozhodčí: Sedlák – Doleček, Pippal. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

University Shields Olomouc: Horváth – Síkora, Janků, Skopal, Kropáč, Hajšman – Pudelka, Siegel, Lainka, Janošek, Dohnal, Nevřela, Matuška „C“, Kuncek.
Cavaliers Brno: Šalena – Vojáček, Cívka, Dobšák, Kučera, Salát, Nossek – Pospíšil, Jochman, Stupka, Polzer, Dvořák, Svatuška, Vilímek, Malíř, Roubal.

KOMENTÁŘ Z UTKÁNÍ:

Do první třetiny nevstoupili kavalíři nejlépe, když si už ve druhé minutě šel za napadení sednout na trestnou Dominik Cívka. Olomouc se pokusila využít přesilovku, kdy Matuška vystřelil z mezikruží, kotouč však zneškodnil hostující Šalena. Zbytek oslabení se podařilo Brňanům ubránit a následovalo několik slibných šancí. Po Roubalově přihrávce se ocitl před brankářem Filip Dvořák, gólman však jeho pokus vytěsnil. Už záhy se však kavalíři mohli radovat z první vytěžené šance. Daniel Salát tečoval nahození od modré čáry a podařilo se mu vsítit první branku utkání.

Kavalíři byli povzbuzení vedoucí brankou a dále dostávali soupeře pod tlak. Daniel Jochman se ocitl v mezikruží, na dobře chytajícího brankaře domácích si nepřišel. V další šanci se Brňané ocitli, když Polzer vybojoval kotouč v rohu a přímo přihrál před brankáře, kde pálil Matouš Stupka. Nátlak hostujících se podařilo zužitkovat Pospíšilovi, který tečoval Vojáčkovo nahození od modré čáry. Dvougólové vedení však kavalírům nevydrželo dlouho, kdy hned v následující minutě díky rychlému brejku domácích, do kterého se dostal Skopal, Olomouc snížila manko. Ke konci první třetiny se Hanáci dostali dvakrát do přečíslení, jejich nápor se ale hostům podařilo ustát. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:2.

Hned v úvodu druhé třetiny si kavalíři mohli vyzkoušet první přesilovku. Tato výhoda ovšem nebyla zužitkovaná. Nic to však nezměnilo na tom, že Brňané byli odhodlaní navýšit svůj dosavadní náskok. Soupeře nutili k chybám a díky tomu se těsně před brankářem objevil aktivní Stupka. Gólman domácích ale jeho pokus odvrátil. Nátlak hostujících sílil po přihrávce Dvořáka. Pálil Filip Roubal, ovšem ani jeho pokus nebyl úspěšný. Na třetí branku však hosté nemuseli čekat dlouho. Daniel Polzer udělal kličku na levém kruhu a posunul puk Matouši Stupkovi. Ten moc pěknou akcí z mezikruží vystřelil kotouč nad beton domácího brankáře.

Hanáci se vší silou snažili utkání zvrátit ve svůj prospěch. Skopal několikrát vypálil na Radka Šalenu z vrcholku kruhu, gól se mu však vsítit nepodařilo. Čtvrtý zásah hostujících zaznamenal Radim Nossek po výborné přihrávce Pavla Pospíšila. Nossek měl velice lehkou úlohu kotouč s pomocí brankáře zasunul do odkryté branky. Druhá třetina skončila za příznivého stavu pro kavalíry 1:4.

Úvod třetí třetiny se brněnskému celku nepodařil. Po střele z vrcholku kruhu se k odraženému kotouči dostal Luděk Kuncek, který pohotově zakončil a nemýlil se. Kavalíři se však rychle dostali opět do tempa a jejich úsilí opět navýšit skore se ještě znásobilo, když ve 43 minutě dostali možnost přesilové hry. V přečíslení se dostal do úniku Dominik Cívka, jeho pokus však zmařil strážce domácí svatyně. Závěr utkání byl plný emocí. Na obou stranách bylo množství vyloučení. Za takového stavu se už Olomouci nepodařilo konečný výsledek nijak změnit. Kavalíři si závěr udelu pohlídali a utkání se dohrálo za rozhodnutého stavu 2:4.

OHLASY TRENÉRŮ:

Radim Zbránek (University Shields Olomouc): Nebyl to špatně odehraný zápas. Kluci makali a chtěli vyhrát i přesto, že nám již bodově uteklo play-off. Byl to zápas v tempu a převaha hry se přelívala z jedné strany na druhou. Opět nás však porazily ty samé věci, co se opakují celou sezonu. Chyby v obraně, nedůraz před naší i soupeřovou bránou, dneska i neklid na hokejkách a samozřejmě naše střelecká produktivita, která nás v této sezoně trápí. Jsme však nový mladý tým a každý zápas je tedy pro nás zkušenost. Ukazuje nám drobnosti a nedostatky, na kterých je potřeba pracovat do další sezóny.

Úvodní foto: Alena Zapletalová, hokej.upol.cz