Brňané v Krynici snižovali náskok soupeře, tři body nakonec zůstaly v Polsku

By 08/02/2018Reportáže

Slovensko-polský trip završili Cavaliers Brno středečním utkáním na ledě Krynice. Po bezbrankové první třetině se domácí ve druhé části ujali vedení, které navýšili ve třetím dějství. Kavalírům se zásluhou Daniela Polzera podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ovšem polský výběr vyžil výhodu domácího prostředí a třemi dalšími trefami do brněnské sítě rozhodl o svém vítězství. Cavaliers Brno se tak z venkovního dvojzápasu vrací se třemi body.

ACADEMY 1928 KTH KRYNICA-ZDRÓJ  – CAVALIERS BRNO 5:1

Branky a nahrávky: 36. Alimov (Shalamov, Polinin), 42. Vekselsthein (Kopyttsov, Shabanov), 45. Shalamov (Polinin), 49. Alimov (Krok), 50. Morozov (Emelianov, Pichuev) – 44. Polzer (Kučera). Rozhodčí: Strózik – Wilk, Szczerba. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:20. Diváci: 100. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Academy 1928 KTH Kryjica-Zdrój: Kitayeu – Kindiukov, Polinin, Morozov, Evdokimov, Sokolovskiy, Podolianiuk, Shabanov, Grebla, Emelianov, Chikida, Krok, Vekselsthein, Alferov, Lomaev, Kopyscianski, Kopyttsov, Pichuev, Shalamov, Alimov.
Cavaliers Brno: Bartošek – Kučera, Dobiáš, Nossek, Maršálek, Cívka, Vojáček, Dobšák – Roubal, Kozel, Polzer, Dvořák, Svatuška, Jochman, Pospíšil, Vilímek.

KOMENTÁŘ Z UTKÁNÍ:

Kavalíři chtěli navázat na povedenou poslední třetinu z Prešova, která ukázala sílu a morálku brněnského týmu. Utkání proti Krynici však bylo odlišné a již od začátku bylo jasné, že se jedná o úplně jiný zápas. Prvních pár minut bylo velice opatrných z obou stran, což se mohlo zdát jako ideální pro Brňany. Ti hráli ze zajištěné obrany a vyráželi do brejků. Ovšem od poloviny první třetiny se obrázek hry změnil.

Krynica začala těžit z toho, že měla více sil. Dostávala se do vyložených šancí, které skvělými zákroky hatil brankář Jakub Bartošek. Kavalíři se snažili oplatit stejným metrem, příliš se jim to však nedařilo. První větší šanci zaznamenali hosté v 16. minutě, kdy si po kombinaci v rohu najel před bránu Filip Roubal, který se uvolnil, udělal kličku a zakončil bekkhendovou střelou. Jeho pokus se ale díky zákroku Mikity Kitayeua setkal s neúspěchem. První třetina tak skončila za bezbrankového stavu.

Do druhé části kavalíři vstoupili aktivněji, s chutí a odhodláním zopakovat úterní výkon, a hned v úvodních minutách se dostali do několika šancí. V první z nich se objevil Radim Nossek. Pár minut na to Dominik Cívka střelou z mezikruží ohrozil gólmana, branku se mu ale vsítit nepodařilo. V 27. minutě se do úniku dostal znovu Radim Nossek, bekhendovým pokusem však gólu nedocílil. Puk se opět odrazil k jeho čepeli a z otočky znovu prověřil gólmana Mikitu Kitayeua, jenž ale proti jeho střele dobře zasáhl. Po nevyužitých šancích se hra vyrovnala. Do šancí se začali dostávat i hosté, konkrétně hráč Alexander Alimov a Valeriy Polinin, které ale vychytal Jakub Bartošek. V tu chvíli se už jen čekalo na chybu, která mohla rozhodnout utkání.

Tu bohužel v 36. minutě udělali kavalíři, když se při špatném střídání najednou na ledové ploše objevilo šest hokejistů a přišel tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě. To vzápětí potrestal Alexander Alimov, který svou přesnou střelou dostal puk za záda Jakuba Bartoška a otevřel tak skóre. Hráči Cavaliers Brno se tím pádem ocitli v těžké situaci. Prohrávali o gól, bojovali s únavou z náročného cestování a měli zraněné některé hráče. Ve zbytku třetiny byla vyloučení na obou stranách a hrálo se ve čtyřech u obou týmů. Přestože v této pasáži hry střídala šance šanci, skóre se do zaznění sirény nezměnilo.

Třetí periodu začali Kryničtí velmi dobře, jelikož se již po dvou minutách trefili.  Po asistenci Koppytsova dorazil puk do brány David Vekselsthein. Poslední jiskru naděje pak Kavalírům zažehl Daniel Polzer, který vstřelil puk mezi betony domácího brankáře a snížil tak stav utkání na 2:1. Z gólu se však kavalíři neradovali dlouho, když po kombinaci tří hráčů prakticky do prázdné brány skóroval Aleksandr Shalamov.

Dvougólové manko zřejmě Brňany rozladilo natolik, že začali zbytečně faulovat, až se kryničtí hráči ocitli v početní výhodě pět na tři. V 50. minutě potom zvýšil náskok Alexander Alimov, jenž si připsal druhý gól v zápase. Kosmetickou úpravu výslednému skóre dodal útočník Aleks Morozov, který se střelou z pravého kruhu nemýlil. Zbytek utkání si domácí hráči pohlídali a připsali si výhru 5:1.

OHLASY TRENÉRŮ:

Ladislav Šoukal: (Cavaliers Brno): Začátek zápasu neproběhl podle našich představ a za výsledek 0:0 po první třetině můžeme byt rádi. Klukům nejezdily nohy a Krynica se dostala do několika dobrých příležitostí. Druhá třetina byla z naší strany mnohokrát lepší, několikrát jsme hrozili a vypracovali si dvě nebo tři vyložené brankové šance. Bohužel jsme je neproměnili a na konci třetiny Krynica využila svoji přesilovku. V poslední periodě jsme se nadechli k tlaku a body visely ve vzduchu, ale našimi oslabeními a fauly jsme zápas ztratili.