Brňané dostávali soupeře pod tlak, tři body si ale do Maďarska odváží Budapešť

By 15/02/2018Reportáže

Na domácím ledě za Lužánkami se ve středu 14. února střetli Cavaliers Brno s Hokiklub Budapešť. Přestože se už ve druhé minutě mohli kavalíři radovat z první branky zápasu, zbytek utkání už se bohužel nevyvíjel podle jejich představ. Budapešť se brzy dostala do vedení, a i když se Brňanům týmu několikrát podařilo jejich náskok snížit, tři body si odvezl maďarský soupeř.

CAVALIERS BRNO – KMH BUDAPEŠŤ 3:6

Úvod duelu vyšel kavalírům skvěle. Ti udeřili už v druhé minutě, kdy po přihrávce Pavla Pospíšila vystřelil z pravého kruhu Daniel Polzer a pohotovou kličkou do forhendu zametl kotouč do branky Daniel Jochman. Z vedení se však Brňané neradovali dlouho. Radost z prvního vstřeleného gólu jim překazil Dániel Godo, který přesnou střelou do pravého rohu zasadil domácímu týmu první ránu. Jako by však dorovnání skóre nakoplo kavalíry k lepšímu výkonu. Možnost strhnout znovu vedení na domácí stranu měli Filip Dvořák, Pavel Pospíšil a Jiří Svatuška.

Všechny jejich pokusy ale brankář János Gadácsi zmařil. Brňané gól nevstřelili, a tak byla řada na hostech, kteří svou šanci využili. Po rychlé souhře István Szűcse a Dominika Horvátha Pohotově zakončil Benjamin Dorner střelou z první do sítě a obrátil tak stav utkání. Po zbytek třetiny byly vidět šance na obou dvou stranách. Hosté mohli po vyloučení Daniela Saláta svůj náskok navýšit, to se jim však nepovedlo a stav zápasu se už do konce třetiny nezměnil.

Kavalíři od počátku druhé třetiny na soupeře tlačili. Téměř neustále se hrálo před Gadácsim. aktivní Daniel Salát pálil do brankáře, jenže koncovka brněnský tým zlobila. Hráči se udrželi v útočném pásmu a následovalo několik slibných pokusů. Hosté však tento nápor přečkali a trpělivě čekali na své šance. Místo zhodnoceného tlaku tak přišel v 31. minutě gól do sítě brněnského gólmana. Po přihrávce Milana Kardy si najel před branku Péter Kőrösi a po rychlé kličce do bekhendu navýšil vedení Budapešti. Kavalíři byli nabuzeni výsledek otočit. Dostali hostující Budapešť pod velký tlak, který vyvrcholil přesilovou hrou domácích.

Svěřenci trenéra Ladislava Šoukala se snažili všechny puky střílet na bránu. Při jedné z těchto akcí se kotouč odrazil přímo před brankáře a pohotovou dorážkou snížil Libor Dobšák. Kavalíři se nadechli k dalším útokům, Budapešť byla pod neustálým tlakem, z čehož pár minut před koncem druhé třetiny pramenil další faul. Tato přesilovka se však domácím hrubě nepovedla. Po vyhození z obranného pásma se hra dostala k Radku Šalenovi. Ten danou situaci nezvládl podle svých představ, namazal na hokejku hostujícího Istvána Szűcse, jenž posunul kotouč před odkrytou bránu a Dániel Godo navýšil vedení.

Do třetí třetiny šli kavalíři odhodlaní změnit neuspokojivý stav, plány jim však ve 44 minutě zmařil svým již třetím golem v zápase Dániel Godo. I přes nepříznivý výsledek domácí zbraně nesložili. Snažili se hrát útočný hokej, který vyústil v další branku. Filip Roubal srdnatě bojoval v rohu. Kličkou oklamal soupeře, dostal se před brankaře a při skrumáži padl gól. Kavalírům se povedl alespoň částečný úspěch. Snažili se nadále tlačit soupeře. V 53. minutě se Zsolt Vajda dostal do úniku a chladnokrevně zakončil do pravého rohu. Nedáš, dostaneš. V jedné z posledních šanci kavalírů se objevil Jiří Svatuška. Navýšení skóre hostujícího týmu měl opět na hokejce Dániel Godo, ale čtvrtý gól již nevsítil. Kavalíři nakonec padli na svém ledě 3:6.

OHLASY TRENÉRŮ

Štěpán Koukal (asistent trenéra Cavaliers Brno): Myslím si, že první třetina byla nejlepší. Dokázali jsme hrát svou hru, soupeře jsme mohli přehrávat, byly tam šance, které jsme ale naneštěstí neproměnili. Ve druhé části se rozhodoval zápas. Ta byla pro nás špatná, nechali jsme soupeře tvořit celý hokej. Ve třetím dějství zase bylo vidět, že nejdeme za vítězstvím tak, jako soupeř. Pozitivní na tomto duelu bylo, že jsme se po inkasovaném gólu nezhroutili, což se nám často stávalo v minulých zápasech. Pokud se dokážeme poučit z chyb, tak by příští zápas mohl vyjít v náš prospěch.

Dušan Kapusta (KMH Budapešť): Domnívám se, že zápas byl rychlý a kvalitní. U kluků sice byla vidět herní nevyspělost, tu však nahrazovali pílí a bojovností. Zápas se mi z vaší strany líbil. Hráli jste dobře a agresivně. Kluci chtěli vyhrát a mělo to svůj náboj. Jsme tedy samozřejmě rádi, že jsme vyhráli. Přišli jsme, viděli jsme, zvítězili jsme.