fbpx

Boje o play-off pokračují! Kavalíři na Valentýna přivítají Budapešť

By 13/02/2018Aktuality

Do konce nadstavbové části neboli kvalifikace o play-off EUHL zbývají kavalírům odehrát čtyři utkání. Brňané se po slovensko-polském tripu vracejí na domácí led, na kterém se budou snažit maximálně zužitkovat známého prostředí a podruhé v sezoně porazit celek KMH Budapešť. Utkání odstartuje na svatého Valentýna od 12:00 ve Sportcentru Lužánky.

Maďarský tým doposud v nadstavbě neodehrál jediné utkání, v kvalifikační skupině má však velmi dobrou výchozí pozici, když si ze základní části do ní přenesl zisk 12 bodů a na postupové druhé místo ztrácí pouhé dva body. Stejné manko pak čítá Budapešť také směrem ke středečnímu soupeři, jímž budou právě kavalíři.

Budapešť dokázala v závěru základní části bodovat ve třech ze čtyř posledních utkání. Připsala si vysoké vítězství nad Olomoucí 9:2. Cenný bod se pak dostavil v duelu s favorizovanou Univerzitou Karlovou, ve kterém Maďaři dotáhli utkání za stavu 5:5 do prodloužení, kde však více štěstí měli nakonec Pražané. A základní část pak tým od Dunaje zakončil důležitým vítězstvím proti Gladiátorům z Trenčína, kteří se před maďarskými akademiky museli sklonit po porážce 4:5.

Mezi silné zbraně Budapešti bude patřit i na brněnském ledě duo útočníků. Jedná se o nejproduktivnějšího a zároveň nejlepšího střelce týmu Marka Egyeda, jenž doposud stihl nasázet do branek soupeřů devět tref a pětkrát asistoval. Jen o dva kanadské body méně zaznamenal István Szűcs, jenž zamířil přesně šestkrát a stejným počtem se podílel také asistencemi. Mezi obránci se zatím nejlépe prezentoval Benjamin Dorner, jenž zaznamenal tři přesné asistence.

Jasnou jedničkou maďarského týmu je János Gadáscsi, jenž zasáhl do 12 utkání a připsal si úspěšnost zákroků 86,9 %, průměrně pak inkasoval 4,6 branek na jedno utkání. Budapešť má k dispozici také další dva gólmany, oba muži s maskou zasáhli do šesti duelů. Jedná se o Márka Hajeka a Norberta Zaku, přičemž nejlepší čísla drží Hajek, uvidíme tedy, který z trojice maskovaných mužů se postaví brněnským střelcům.

Kavalíři mají za sebou již dvě utkání v rámci kvalifikační skupiny o play-off. Brněnský tým vyrazil nejprve na Slovensko, kde dokázal i podruhé v sezoně porazit celek Prešova po přestřelce 9:4. Přesun do Polska znamenal utkání na ledě Krynice. Oba celky se nedávno potkaly v Brně, ale tentokrát se celku z jižní Moravy bodovat nepodařilo. Poláci zvládli odvetu na výbornou a kavalíry porazil 5:1.

Brňané stále bojují o play-off, v přímém souboji o druhé místo s Krynicí si situaci mírně zkomplikovali, ovšem ztracené body touží svěřenci trenéra Ladislava Šoukala získat v domácím prostředí na úkor Budapešti. Spoléhají na trio ostřílených útočníků. Nejlepším střelcem týmu zůstává s deseti trefami Daniel Polzer. Bilancí 3+7  se může pochlubit Pavel Pospíšil. Mezi defenzivní opory se řadí Dominik Cívka (3+5) a Radim Nossek (3+3). Do většiny utkání zasáhl v pozici gólmanské jedničky Jakub Bartošek, jenž si vychytal úspěšnost zákroků nad 84 % a průměrně inkasoval 5,27 branek na zápas. Záda mu kryje Filip Hubner.

Kavalíři budou v domácím prostředí bojovat o důležité body, cílem Brňanů nadále zůstává druhá příčka v nadstavbové skupině, která zaručuje účast v play-off. Kvalifikaci zatím suverénně vedou plzeňští Akademici, ale druhé místo je stále na dosah brněnského nováčka a právě o to se budou kavalíří prát proti Budapešti na domácím ledě.

Foto: starline.sk