fbpx

Představujeme kavalíry: Radim Nossek, obránce

By 07/12/2017Hráči

O tom, že je Radim plný protikladů a nechce ve svém životě žádný stereotyp, se nedá pochybovat. Po pár hodinách strávených poklidným hraním golfu, u kterého je potřeba mít emoce pevně pod kontrolou, se rád vybije právě na ledě. Hokej však na rozdíl od venkovního sportu začal hrát o mnoho dříve, už ve svých čtyřech letech. První roky strávil v dresu brněnské Komety, potom nastoupil za Přerov, a nakonec si zahrál za Warrior Brno.

Po vystřídání těchto klubů a nástupu na univerzitu se Radim domníval, že už svoji hokejovou výstroj bude muset definitivně pověsit na hřebík, tým Cavaliers ho však opět vrátil do hry. „Jde o skvělou soutěž na velice dobré hokejové úrovni a vážně jsem si nemyslel, že bych něco takového ještě někdy mohl hrát,“ usmívá se Radim.

Nejen ve sportu je důležité mít psychickou oporu a Radim si určitě nemůže stěžovat na to, že by ji měl nedostatek. Ať už se jedná o jeho rodinu, nebo přítelkyni, co ho podporuje nejen při zápasech, ale pomáhá mu i se školou. Obor architektury si Radim vybral, protože už odmalička toužil tvořit a VUT pro něj, jakožto rodilého Brňáka, bylo také jasnou volbou.

Když už je řeč o škole, neexistuje na světě asi jediný student, který by od svého profesora nikdy v životě neslyšel větu: „I kdybych tě vzbudil o půlnoci, tak mi tu látku musíš přeříkat!“ Ať už člověk chce nebo ne, ať už dělá, co chce, školu má prostě pořád v hlavě. Není se pak tedy čemu divit, že by Radim při zombie apokalypse jako jednu z prvních věcí zachraňoval právě svůj notebook se školním projektem. Přece jen představa profesora u zkoušky je mnohdy děsivější než země plná zombíků.

 

Klára Stráská