fbpx

Představujeme kavalíry: Jan Sokolík, útočník

By 30/11/2017Hráči

Při pohledu na vylámané zuby hokejistů, by asi málokoho napadlo, že se Jan v dětství věnoval něčemu tak elegantnímu, jako je krasobruslení. K piruetám se však již nedostal, jelikož záhy poté, co se naučil bruslit, opustil svět třpytivých trikotů a oblékl dres Komety. Ke kavalírům zamířil po vystřídání několika brněnských hokejových klubů. Zaujala ho především možnost hrát v mladém prostředí a na srovnatelné úrovni druhé ligy, kterou zvažoval hrát po svém nástupu na vysokou školu.

Přestože tedy Jan začínal coby krasobruslař, nelichotivá nálepka baletky na bruslích mu rozhodně nehrozí. Tím spíš, když téměř veškerý svůj volný čas, který netráví na ledě, využívá pro zlepšení své formy. Ať už se jedná o cvičení v posilovně, nebo hodiny boxu, kicboxu či thaiboxu.

I když původem je mladý hokejista z Brna, už v dětství se spolu s rodiči odstěhoval do Želešic. Moravská metropole ho ale jako malého zřejmě okouzlilo natolik, že Jana při výběru vysoké školy ani nenapadlo, že by mohl jít studovat do jiného města. Svoji budoucnost, alespoň co se týče jeho současného studia podnikové informatiky na Masarykově univerzitě, však příliš růžově nevidí. „Dávám tomu měsíc, maximálně dva,“ směje se.

Při zombie apokalypse by pak Jan zvolil taktický ústup na moře, kde by ve stylu Jacka Sparrowa brázdil oceány jako kapitán Černé perly. To vše jen ve společnosti děla a zásob jídla, protože na rozdíl od filmového piráta by neriskoval vzpouru, která by pod jeho velením mohla nastat. Navíc by se tak i šalamounsky vyhnul možnému riziku kanibalismu.

Klára Stráská