fbpx

Představujeme kavalíry: Filip Vojáček, obránce

By 23/11/2017Hráči

Buď něco dělej, nebo nedělej. Pokusy neexistují. Tak zní citát mistra Yody z Filipovy oblíbené filmové série Star Wars. Má-li nějaká práce smysl, má smysl dělat ji pořádně. Pravidlem, které by mělo platit v životě a dvojnásob ve sportu, se Filip rozhodně řídí. Přestože hokej hraje v současné době hlavně pro radost, zápasy prožívá a jde do nich naplno. Jeho nasazení našlo uplatnění i u brněnských kavalírů. Potom, co skončil v týmu extraligové Komety, za kterou hrál už od svých šesti let, rozhodl se Filip pro univerzitní hokejový tým Cavaliers Brno, kterému by chtěl do budoucna pomoci dotáhnout to co nejdál.

Jako u dalších hráčů hrála i u Filipa při výběru vysoké školy velkou roli lokalita. Nakonec zvítězilo VUT s dojezdovou dobou pouhých tří minut. Přestože Filip už studuje druhým rokem navazující magisterský program řízení a ekonomika podniku a tím pádem v červnu pravděpodobně neskončí jen jeho studium, ale i hráčská kariéra, jeho plány s hokejem tím rozhodně nekončí. Po vzoru Yody by se rád takzvaně stáhl z boje a začal předával zkušenosti mladším hráčům.

Říká se, že člověk by měl z postele vykročit pravou nohou, aby mu to přineslo štěstí, snad i proto si Filip vždy přes zápasem zavazuje pravou brusli jako první. Pokud jde o další jeho zvyky, tak jako u fotbalistů by člověk nenašel tým, ve kterém by aspoň jeden z hráčů nenosil po stranách vyholený účes po vzoru nacistických příslušníků, těžko by u hokejistů nenarazil alespoň na jednoho, který nežvýká tabák. Není se tedy čemu divit, že je to jedna z věcí, které by Filip přednostně zachraňoval před zombie apokalypsou. Co se týká Filipova utopistického snu o světě bez hloupých lidí, je nepravděpodobné, že by se splnil. Lidská blbost je věčná.